Search

Hala stalowa czy murowana?

Decydując się na inwestycję w postaci budynku warto dokładnie rozpatrzyć wszelkie aspekty związane z jego funkcjonalnością i użytecznością. Hala będzie służyć przez wiele lat, dlatego tak istotne jest dopasowanie jej do potrzeb inwestora i firmy.

Zarówno w rolnictwie, przemyśle czy sportach ujeżdżeniowych  doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych są hale stalowe. Firma Borga zajmuje się produkcją, montażem i sprzedaż hal od kilkudziesięciu lat. Tak długie  doświadczenie pozwala na zagwarantowanie wysokiej jakości i trwałości oferowanych produktów.

Przy budowie każdego budynku dla inwestora najistotniejsze są:

– poniesiony koszt,

– długość trwania budowy.

Warto jednak pomyśleć również o innych aspektach:

– terminie budowy,

– ilości osób w ekipie budowlanej potrzebnych do wybudowania budynku,

– trwałości, funkcjonalności i estetyce budynku.

Wszystkie te aspekty przekładają się na koszt, jakość i czas trwania inwestycji, jaką jest posiadanie odpowiedniego budynku.

 

Zalety hal stalowych

Steel Buildings for Agriculture | BORGAHale stalowe powstają w bardzo krótkim czasie w porównaniu do innych technologii. Przy standardowym projekcie hali nieizolowanej o powierzchni około 1000 m2 czas budowy może wynieść zaledwie dwa tygodnie. Jest to nieporównywalnie krótszy czas, niż przy stawianiu tradycyjnego budynku murowanego.

Niezwykle istotny jest koszt całej inwestycji. Decydując się na halę stalowa Borga inwestor ma gwarancję niezmienności ceny od początku trwania umowy. Pozwala to na oszacowanie budżetu i poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Ponieważ hale stalowe budowane są z gotowych modułów i komponentów, do ich postawienia wystarczy ekipa składająca się z zaledwie czterech osób. Przekłada się to oczywiście na cenę całej inwestycji.

Hale stalowe Borga produkowane są w fabryce w Polsce w pobliżu Łodzi. Pozwala to na szybki transport zamówionych komponentów na terenie całego kraju. Zlokalizowanie produkcji w Polsce pozwala nam jako firmie również dbać o pozostawiany przez nasze produkty ślad węglowy.

Decydując się na halę stalową nie trzeba zastanawiać się nad warunkami pogodowymi. Dzięki stosowanym technologiom może ona powstać niemalże w każdych warunkach temperaturowych.

Hale stalowe mają tę przewagę, iż można je bez problemu zdemontować i postawić w innej lokalizacji. Należy tu oczywiście uwzględnić strefy wiatrowe i śniegowe dla danego budynku. Można je również rozbudowywać o kolejne moduły w miarę potrzeb danej firmy.

Rozpiętość budynku bez podpór może wynosić nawet 50 metrów, co jest doskonałym rozwiązaniem na przykład przy halach produkcyjnych i magazynowych, w których ze względów technologicznych wykluczony jest montaż słupów wsporczych wewnątrz hali. Budynek taki pozwala na optymalne wykorzystanie całej przestrzeni „pod dachem”.

 

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe są doskonałą alternatywą dla budynków murowanych, namiotowych i drewnianych w każdej dziedzinie i branży. Nasze hale najczęściej wykorzystywane są:

– w rolnictwie:

Steel Buildings for Agriculture | BORGA

Hale stalowe sprawdzają się doskonale w rolnictwie jako magazyny, garaże na sprzęt, budynki inwentarskie i wiaty. Hale rolnicze mogą być obiektami ocieplonymi lub nieocieplonymi.  Dobranie własicwego pokrycia ścian i dachu umożliwia bezpieczne hodowanie w nich zwierząt, dlatego też hale stalowe sprawdzą się z powodzeniem jako kurniki, obory czy chlewnie. W rolnictwie często ta sama hala wykorzystywana jest w inny sposób w zależności od pory roku – jako magazyny na płody rolne lub garaże dla maszyn rolniczych.

 

– w przemyśle:

Industrial Steel Buildings | BORGAZ dużym powodzeniem hale stalowe Borga są wykorzystywane jako hale przemysłowe.

W zależności od docelowego przeznaczenia hali mogą być one ocieplane lub nie. W halach stalowych bez problemu można również wydzielić pomieszczenia biurowe czy socjalne dla pracowników. Suwnice montowane na konstrukcji stalowej mają parametry takie same jak przy wyborze konstrukcji w innej technologii – w naszych halach były już montowane suwnice o maksymalnym obciążeniu 100 t. Budynki można wyposażyć także we wszelkiego rodzaju rampy, doki, antresole itp.

 

– jako hale magazynowe:

Industrial Steel Buildings | BORGABez względu na to jaki towar ma być przechowywany w magazynie hala stalowa spełni oczekiwania każdego. Jak już wspominano, hala stalowa może być nieocieplona lub ocieplona, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz budynku. Jest to bardzo istotne dla przechowywania zwłaszcza produktów żywnościowych. Hal stalowe sprawdzają się również doskonale jako mroźnie. Hale magazynowe wykonane ze stali to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje przestrzenie do przechowywania różnorodnych towarów.

 

– w sporcie i rekreacji:

Equestrian Steel Buildings | BORGASzczególnymi halami są dla naszej firmy ujeżdżalnie. W polskich warunkach pogodowych uprawianie jeździectwa jest niestety dość ograniczone w ciągu roku. Dzięki halom stalowym pasjonaci jeździectwa mogą czerpać radość z uprawiania tego sportu o każdej porze roku. Warto tu zwrócić uwagę na możliwości doświetlania hal stalowych, które pozwala na zaoszczędzenie energii, a co za tym idzie oczywiście i pieniędzy.

Oczywiście nie są to jedyne zastosowania hal stalowych. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności hala stalowa może być doskonałą alternatywą dla innego rodzaju budynków. Jeśli planujesz rozwój swej firmy i inwestycję we własny budynek hala stalowa jest pomysłem wartym rozpatrzenia, aby twój biznes mógł się rozwijać w nowoczesny sposób.

Przeczytaj nasz poradnik na temat hal stalowych:

  1. Koszt budowy hali stalowej: od czego zależy cena za m2 i jak ją obniżyć?
  2. Gwarancja ze stali – dożywotnia gwarancja na hale
  3. Przygotowanie placu budowy do montażu hali stalowej
  4. Jak przygotować się do wyceny hali stalowej
  5. Co wpływa na czas budowy hali stalowej?
  6. Montaż hali stalowej – opis kolejnych etapów prac
  7. Jak zbudować halę stalową krok po kroku?
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...