Search

Ujeżdżalnie konne izolowane

Komfortowy trening jest podstawą osiągania sukcesów w wyjątkowej dyscyplinie sportu jaką jest jeździectwo. komfort dotyczy zarówno jeźdźca jak jego wierzchowca. Hale ujeżdżeniowe zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi typowymi dla naszego klimatu - deszcze, śniegi, wiatr, zmienne temperatury. Ujeżdżalnie izolowane przeznaczone są dla osób, które chcą podwyższyć jakość przeprowadzanych treningów, dzięki jeszcze lepszemu zabezpieczeniu przed warunkami zewnętrznymi.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!
Ujeżdżalnia izolowana

Komfort termiczny

Właściwy dobór rodzaju izolacji to nie tylko stała temperatura ale też estetyka wykończenia.

Ujeżdżalnia z drewnianymi ścianami

Wysoka estetyka

Ściany ujeżdżalni Borga mogą być pokrywane drewnem w kolorze dobranym przez inwestora.

Doświetlenie hali

Doświetlenie wnętrza

Ujeżdżalnie Borga można doświetlić dzięki świetlikom kalenicowym, oknom oraz witrynom szklanym.

Świetlik kalenicowy

Okna i świetliki

Świetliki kalenicowe i okna zapewniają dobre naturalne doświetlenie wnętrza ujeżdżalni. Jako dodatek montuje się pasma świetlne umożliwiające trening po zmroku.

Stajnie przy ujeżdżalni

Stajnie angielskie

Ujeżdżalnie Borga mogę być zbudowane w oparciu o ściany murowane, dzięki czemu od zewnątrz jest możliwość budowy profesjonalnych stajni angielskich. Stajnie są poza zakresem Borga.

Ujeżdżalnia konna

Zaplecza

W ujeżdżalniach zlokalizowanych ośrodkach jeździeckich można zaprojektować w hali miejsca dla widzów. W takim wypadku trzeba pamiętać o obciążeniu pożarowym jakie niesie za sobą takie rozwiązanie.

Ujeżdżalnia konna

Bandy

Przemyślany projekt band jest podstawą bezpiecznego treningu. Borga ma wypracowany własny system band do ujeżdżalni, ale każdy inwestor może ten element wykonać także we własnym zakresie.

Aneta Stanicka
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Zalety izolacji

Izolacja termiczna budynku ma wpływ na szybkość zmian temperatury wewnątrz hali przy zmianie warunków pogodowych. W lecie wnętrze pozostaje dłużej chłodne, zima zaś wolniej się schładza.

Sposób izolacji powinien być dobrany do potrzeb inwestora – im lepsze ocieplenie hali tym mniejsze straty ciepła w zimie (szczególnie w wypadku ogrzewania hal) lub przenikanie go do wnętrza w lecie.

Rozróżniamy trzy podstawowe metody budowy ścian izolowanych – płyta warstwowa , blacha-wełna-blacha, blacha-wełna-drewno.

Pokrycie ścian

Blachy Borga dostępne są w kilkunastu standardowych kolorach. Pozwala to na dobór barw najlepiej wpasowujących się w otoczenie. Duża wytrzymałość oraz zwyczajnie ładne kolory pozwalają na na zharmonizowanie wyglądu budynku z całym ośrodkiem jeździeckim, gospodarstwem agroturystycznym czy niedużą stajnią.

Dla inwestorów mających szczególne wymagania co do zewnętrznego wyglądu ścian przygotowaliśmy ofertę obudowy z drewna. W tym wypadku to inwestor dobiera rodzaj drewna, którym są pokrywane ściany ujeżdżalni oraz kolor na jaki będą ostatecznie lakierowane.

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją ujeżdżalnię!

 

Wideo 360 st.

PRZYKŁADOWA INFORMACJA CENOWA DLA UJEŻDŻALNI IZOLOWANEJ:

WYMIARY HALI:

SZEROKOŚĆ: 27 m
DŁUGOŚĆ: 61 m
WYSOKOŚCI: cokół 0.20 m + słup 4.50 m (obudowa ścian od poziomu 0.20 m)
ROZSTAWY RAM: 3.90 m + 8 x 6.60 m + 3.90 m
SPADEK DACHU: 15 °
POWIERZCHNIA: 1 647 m2

 

ZAKRES INFORMACJI CENOWEJ:

  • Wytyczne fundamentowe
  • Projekt konstrukcyjny hali
  • Konstrukcja stalowa (produkcja)
  • Dostawa konstrukcji i komponentów na budowę
  • Montaż konstrukcji stalowej, obudowy i wyposażenia
  • Obudowa ścian
  • Wyposażenie ścian / akcesoria (np. bramy, drzwi, okna, doki, naświetla)
  • Pokrycie dachu
  • Wyposażenie dachu / akcesoria (np. orynnowanie, pasma świetlne, wywietrzaki)
Wypełnij formularz poniżej. Oddzwonimy i przekażemy szczegóły oferty.

Powyższa informacja cenowa nie jest ofertą, 
ma jedynie charakter poglądowy. 
Każdą halę należy wycenić indywidualnie.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...