Search

Magazyny zbożowe

Możliwość bezpiecznego i taniego przechowywania zboża jest kluczowa dla optymalizacji zysków z jego sprzedaży. Ale tylko za produkt najwyższej jakości można uzyskać satysfakcjonująca cenę. Kluczowy jest dobór rozwiązania, które zapewni właściwe warunki przechowalnicze, a jednocześnie może posłużyć do innych celów gdy magazyn stoi pusty.

Zadzwoń do nas!
Hala zbożowa ze ściankami oporowymi

Brak skroplin

W magazynach zbożowych jednym z kluczowych czynników jest brak skroplin na poszyciu dachu. Dzięki włókninie antykondensacyjnej montowanej standardowo na naszych blachach zjawisko kapania nie występuje.

Hala zbożowa ze ściankami oporowymi

Ścianki oporowe

Zboże nie powinno być sypane na nieprzygotowane do tego ściany magazynu zbożowego – np. na poszycie z blach lub płyt warstwowych lub słupy. Dlatego niezbędne jest wykonanie ścianek oporowych do wysokości na jaką jest planowane sypanie zboża.
Ścianki można wykonać we własnym zakresie lub skorzystać z oferty współpracujących z nami wykonawców.

Hala rolnicza

Jedna hala – wiele funkcji

Funkcjonalnością hale stalowe przewyższają inne rozwiązania do przechowywania zboża. W okresie gdy nie ma zbyt wiele płodów rolnych w magazynie zbożowym lub jest on pusty, można w nich przechowywać sprzęt rolniczy, aby zabezpieczyć go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Hala rolnicza

Wysokość hali

Zależnie od używanego w gospodarstwie sprzętu i sposobów rozładunku można dopasować wysokość hali do indywidualnych potrzeb inwestora. Ponadto hale z ramami portalowymi (spawanymi) zawsze pozostawiają więcej miejsca w świetle w centrum, przy kratownicy dostępna wysokość jest taka sama na całej przestrzeni magazynu zboża.

Szerokie bramy

Szerokość bram w polach pomiędzy ramami jest ograniczona ich rozstawem, na frontach nie ma takich ograniczeń. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są nieizolowane wrota przesuwne.

Brak skroplin

Włóknina antykondensacyjna drop-stop zapobiega skraplaniu się pary wodnej, która przy zmianie temperatury osadza się od spodniej strony blach w hali nieizolowanej.

Ścianki oporowe

Ścianki oporowe mogą być zaprojektowane po wewnętrznej stronie ram hali lub pomiędzy nimi. W określonych wypadkach halę można też postawić na wzniesionym wcześniej murku oporowym.

Doświetlenie

Dobre naturalne doświetlanie hali obniża koszty jej użytkowania. W wypadku potrzeby montażu dodatkowych instalacji jest to możliwe – standardowo doliczamy do obciążenia dachu 10 kg na m2 ponad wymaganą normę.

Tomasz Furtok
Tomasz Furtok

Doradca Techniczno-Handlowy [hale stalowe] - woj. śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie (południe)

+48 603 119 250 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Wariant 1. Najpierw hala Borgi

Etapy budowy magazynu na zboże ze ściankami oporowymi wg kolejności to:

 1. Borga stawia halę od poziomu 0,2 – 0,4 m (podwalina),
 2. Inwestor muruje lub wylewa ścianę żelbetową pomiędzy przęsłami,
 3. Inwestor obudowuje słupy ramy głównej blachami osłonowymi dostarczonymi przez Borga.

Słupy mogą być zabezpieczone także w inny, ustalony z naszymi doradcami sposób.

 

Zobacz przykładową halę

Wariant 2. Najpierw podstawa hali

Klient na podstawie odrębnego projektu przygotowuje mury oporowe lub tzw. 'wannę żelbetową’. Drugie z wymienionych rozwiązań jest zdecydowanie droższe, ale bardziej profesjonalne i wytrzymałe.

Borga montuje halę opierając się na przygotowanej wcześniej ścianie. Złoże można sypać tylko do wysokości ściany, nigdy nie wolno opierać go o ściany hali.

Cechy rozwiązania:

 • wysoka wytrzymałość,
 • możliwość budowy bardzo wysokiego muru,
 • lepsze zabezpieczenie ram i blach ściennych.
Zobacz przykładową halę

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją halę!

Przykładowa informacja cenowa dla hali agro z murem oporowym:

WYMIARY HALI:

SZEROKOŚĆ: 30 m
DŁUGOŚĆ: 85 m
WYSOKOŚCI: cokół 4.00 m + słup 4.00 m (obudowa ścian od poziomu 4.00 m)
ROZSTAWY RAM: 4.90 m + 11 x 6.80 m + 4.90 m
SPADEK DACHU: 15 °
POWIERZCHNIA: 2 550 m2

 

ZAKRES INFORMACJI CENOWEJ:

 • Wytyczne fundamentowe
 • Projekt konstrukcyjny hali
 • Konstrukcja stalowa (produkcja)
 • Dostawa konstrukcji i komponentów na budowę
 • Montaż konstrukcji stalowej, obudowy i wyposażenia
 • Obudowa ścian
 • Wyposażenie ścian / akcesoria (np. bramy, drzwi, okna, doki, naświetla)
 • Pokrycie dachu
 • Wyposażenie dachu / akcesoria (np. orynnowanie, pasma świetlne, wywietrzaki)
 • Mur oporowy nie wliczony w wycenę!
Wypełnij formularz poniżej. Oddzwonimy i przekażemy szczegóły oferty.

Powyższa informacja cenowa nie jest ofertą, 
ma jedynie charakter poglądowy. 
Każdą halę należy wycenić indywidualnie.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...