Search

Hala produkcyjna z murowanym biurem

Bardzo często budujmy hale produkcyjne z dostawionymi murowanymi budynkami biurowymi. Wynika to m.in. z potrzeby wyraźnego wizualnego oddzielenia części produkcyjnej od biur. Na decyzję może także wpływać koszt zabezpieczenia przeciwpożarowego konstrukcji stalowej, szczególnie w przypadku wyższego obciążenia pożarowego niż w projektowanej hali. Technologia murowana jest najczęściej poza zakresem prac Borga, współpracujemy jednak w wielu regionach z firmami podejmującymi się tej części budowy.

Zadzwoń do nas!

Zakres prac Borga

Borga ma najczęściej w swoim zakresie tylko hale stalową. Budynkiem murowanym zajmuje się inna firma budowalna.

Generalne wykonawstwo

Borga nie oferuje generalnego wykonawstwa inwestycji, współpracujemy jednak z wieloma firmami świadczącymi usługi w tym zakresie.

Strefy pożarowe

Rozdzielenie przestrzeni produkcyjnej i biurowej pozwala na łatwe wydzielenie odseparowanych stref pożarowych.

Kolejność prac

Halę stalową najlepiej dostawiać do wymurowanego już budynku biurowego. Prace wykończeniowe mogą przebiegać równolegle.

Współpraca z architektem

Najlepiej gdy od etapu koncepcji rozpoczniemy współpracę z architektem przygotowującym całą koncepcję inwestycji.

Zróżnicowany wygląd

Dzięki oddzieleniu budynku biurowego od hali produkcyjnej inwestor zyskuje o wiele większą dowolność w doborze materiałów do wykończenia fasady budynku biurowego.

Bezpieczeństwo p.poż.

Rozdzielenie stref pożarowych wpływa podwyższa bezpieczeństwo zarówno hali produkcyjnej jak i budynku biurowego.

Optymalizacja kosztów

Przeniesienie biur poza halę stalową zmniejsza jej skomplikowanie, pozostawia więcej miejsca na procesy produkcyjne oraz obniża cenę za m2.

Funkcjonalność

Przy planowaniu koncepcji budynku biurowego nie trzeba ograniczać się gabarytami hali – można w pełni spełnić wszystkie wymagania inwestora.

Aneta Stanicka
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Pokrycie ścian budynku murowanego

Ściany budynku murowanego mogą zostać pokryte blachami budowlanymi Borga, dostępnymi w kilkunastu kolorach i wielu wariantach przetłoczenia.

Przy zastosowaniu izolacji w technologii blacha-wełna-blacha, jeżeli taka jest koncepcja architektoniczna, można zaprojektować halę stalową tak, by łączyła się z budynkiem murowanym w sposób umożliwiający zachowanie ciągłości pokrycia.

W takim wypadku możemy mieć blachę o tym samym przetłoczeniu na całej połaci ścian budynku, niezależnie czy jest to część murowana czy stalowa.

Dowiedz się więcej o blachach Borga

Nowoczesne budynki biurowe

Produkcyjne hale stalowe są bardziej atrakcyjne cenowo niż te budowane w technologii tradycyjnej. Porównując czas samej budowy są wręcz bezkonkurencyjne.

Inwestorzy, którym zależy na bardzo wyraźnym oddzieleniu strefy biurowej od produkcyjnej mają szeroki wachlarz możliwości doboru rozwiązań technicznych oraz wykończenia budynku biurowego.

Budynki biurowe są najczęściej wykonywane przez generalnego wykonawcę inwestycji lub niezależną od Borga firmę budowlaną.

Zakres umowy przy zakupie hali Borga

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją halę!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...