Search
 • angarai
 • Commercial buildings, commercial premises, warehouses and offices | BORGA
 • Commercial buildings, commercial premises, warehouses and offices | BORGA

Hale magazynowe i przechowalnie – projektowanie i budowa

W Borga doskonale rozumiemy potrzebę skutecznych rozwiązań logistycznych, zarówno przeładunkowych, jak i magazynowych. Będąc firmą międzynarodową, przewozimy ogromne ładunki na place budowy zlokalizowane w wielu miejscach Europy. Dzięki naszemu doświadczeniu rozumiemy Twoje potrzeby

Rozwiązania magazynowe dla składowania i logistyki

Niezależnie od tego, czy Twoje przedsiębiorstwo opiera swoją działalność o magazynowanie towaru – bez wątpienia generuje potrzeby logistyczne. Borga posiada bogate doświadczenie w konstruowaniu nowoczesnych hal magazynowych o różnych gabarytach, przeznaczonych dla wielu sektorów i gałęzi biznesu. Zaprojektowany przez nas budynek może pełnić rozmaite funkcje, na przykład służyć do wysyłania lub magazynowania towaru.

W każdym przypadku Borga gwarantuje sprawne rozwiązanie kwestii składowania – wydajne strefy przeładunku i najefektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.

Czym może pochwalić się Borga?

Blisko pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w branży stalowej, elastycznym systemem budowlanym i zorientowaniem na rozwiązywanie problemów. Wszystkie te elementy czynią z nas rzetelnego partnera. Jesteśmy niezawodni zarówno we wznoszeniu nowych konstrukcji, jak i w ich rozbudowie.

Hale magazynowe stawiamy i wykonujemy od podstaw. Sami tworzymy i wprowadzamy własne, jak najbardziej ekonomiczne i efektywne rozwiązania. Większość elementów hal stalowych powstaje w naszych własnych fabrykach pod stałym dozorem i kontrolą jakości. Przez te wszystkie lata znaleźliśmy wiele rozwiązań, które sprawdzają się po prostu najlepiej.

Konstrukcje hal magazynowych stosowane w naszych rozwiązaniach pozwalają na uzyskanie ekonomicznej, ergonomicznej i niezawodnej hali na wiele przyszłych lat.

Zaufały nam setki firm i producentów zarówno w Europie, jak i w Polsce, efektem czego są tysiące postawionych przez nas budynków.

Dla kogo hale magazynowe?

Hale magazynowe i przechowalnie mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach biznesu. Producenci będą potrzebować hal do magazynowania i przechowywania wyprodukowanych przez siebie towarów. Hurtownicy potrzebują ich, by zgromadzić do sprzedaży jak największy dostępny asortyment. Firmy logistyczne i spedycyjne będą potrzebowały hal, aby przechowywać czasowo, ciągle rotujące przesyłki. W rolnictwie hale magazynowe służyć będą do przechowywania płodów rolnych lub urządzeń i maszyn potrzebnych w produkcji.

W halach magazynowych możemy przechowywać niemal wszystko – od surowców, materiałów, przez efekty produkcji na maszynach i urządzeniach kończąc. Nasze nowoczesne hale magazynowe zapewniają skuteczną ochronę od zmieniających się warunków atmosferycznych oraz ułatwiają przepływ towarów, przyczyniając się tym samym do bardziej wydajnej pracy przedsiębiorstw.

Hale magazynowe Borga bez problemu łączą w sobie te wszystkie elementy. Wyposażenie hali magazynowej w pomieszczenia biurowe czy socjalne dla pracowników nie stanowi żadnego problemu.

Podział hal ze względu na sposób przechowywania:

Rodzaj hali magazynowej Możliwości zastosowania
Hala nieocieplana Magazyny na produkty niewrażliwe na zmiany temperatur (np. maszyny, pojazdy)
Hala ocieplana Magazyny na produkty nie mogące być poddawana znacznym zmianom temperatury (np. sprzęt technologiczny, suche produkty żywnościowe)
Chłodnie Magazyny na produkty muszące przebywać w odpowiednich temperaturach (np. warzywa, owoce, zboża)
Mroźnie Magazyny na produkty muszące przebywać w określonych, niskich temperaturach (np. mięso, ryby)

 

Hale magazynowe można również podzielić ze względu na sposób składowania. Rodzaj przechowywanych w niej materiałów i ich gabaryty mają wpływ przy wyborze wysokości hali magazynowej. Wyróżniamy tutaj hale magazynowe:

– niskiego składowania (do 4,2 m),

– średniego składowania (od 4,2 m do 7,2 m),

– wysokiego składowania (powyżej 7,2 m).

Warto tu również wspomnieć o budowie niedużych hal magazynowych, produkowanych w standardowych wymiarach. „Gotowe” hale magazynowe oferowane przez firmę Borga są dostępne w następujących możliwościach:

– szerokość: 10, 12 lub 14 metrów,

– wysokość w okapie: 3,5 lub 4,5 metry,

– długość 19 metrów, która może być zwiększana o moduły o długości 7 metrów.

Takie rozwiązanie pozwala na zaproponowanie nam bardzo atrakcyjnej ceny, dzięki gotowym już komponentom do wybudowania hali i braku konieczności przygotowywania indywidualnego projektu. Nie przeszkadza to oczywiście w dostosowaniu hali magazynowej do potrzeb wymienianych wyżej. Takie hale mogą być również ocieplane, nieizolowane służyć jako chłodnie itp. Nie ma tu również przeciwwskazań do zagospodarowania części przestrzeni hali magazynowej na pomieszczenia biurowe lub innego przeznaczenia.

Ile kosztuje hala?

Cena budowy hali magazynowej będzie się różnić w zależności od jej wielkości, wysokości oraz szczegółowych wymagań inwestora. Każda wycena rozpoczyna się od rozmowy inwestora z doradcą techniczno-handlowym i określenia jego potrzeb oraz wymagań dla projektowanego budynku. Na cenę ma również wpływ lokalizacja działki, na której w przyszłości powstanie hala. Przy wycenie należy uwzględnić typ terenu, strefy śniegowe oraz strefy wiatrowe, wysokość nad poziomem morza itp. W związku z tymi czynnikami, dwie takie same hale stawiane w różnych miejscach w kraju mogą różnić się od siebie ceną.

Mimo że każda wycena jest traktowana indywidualnie, firma Borga zapewnia niezmienność ceny w trakcie inwestycji. Jest to możliwe dzięki:

 • Całkowitej kontroli nad łańcuchem produkcji, dostaw oraz przebiegiem budowy magazynów.
 • Gwarancji wysokiej jakości wykonywanych przez nas hal stalowych.
 • Gwarcancji terminowości zakończenia prac.
 • Gwarancji niezmienność ceny inwestycji ustalonej przy podpisaniu umowy.

Kontrolujemy wszystko, abyś Ty spał spokojnie. Zapraszamy więc do kontaktu celem wykonania szczegółowej wyceny Twojej hali.

Maksymalnie uproszczony proces budowlany

Szczycimy się tym, że nasze budowy odbywają się zasadniczo w pięciu prostych krokach. Uproszczenie procesu budowlanego wpływa na czas i koszt budowy hali magazynowej, co jednak nie ujmuje w żaden sposób jej jakości.

 1. Elastyczne planowanie.
  Kiedy już wiemy, jakie potrzeby ma spełniać hala, nasz doświadczony sztab inżynierów oraz kierowników projektów może przystąpić do planowania. Na tym etapie zostaną opracowane wszystkie niezbędne rysunki. Przygotowujemy projekt budowlany hali magazynowej, będący jednym z dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwolenia na budowę. Zadbamy również o to, by zapewnić Ci pomoc w uzyskaniu wszelkich innych potrzebnych dokumentów i dopełnieniu formalności związanych z rozpoczęciem budowy.
 2. Prawidłowa specyfikacja
  To Ty, Twoja firma i Wasze potrzeby jesteście najważniejsi. Hala ma spełniać wszystkie Twoje wymagania. Zadaniem naszych doradców jest odpowiednie przygotowanie i  zdefiniowanie potrzeb, aby płynnie przejść do etapu stworzenia odpowiedniego projektu budowlanego. Na tym etapie przedstawią Ci oni najbardziej optymalne rozwiązania, by Twoja przyszła hala magazynowa była taką, jakiej potrzebujesz.
 3. Nowoczesna produkcja.
  W naszych nowoczesnych fabrykach Borga wyprodukujemy dla Ciebie wszystkie komponenty nośne, okładziny ścienne oraz pokrycia dachowe. W naszej zautomatyzowanej fabryce w Polsce produkujemy ramy stalowe konstrukcji głównej. Robotyzacja stanowisk spawalniczych pozwala na powtarzalność i najwyższą jakość połączeń spawanych.
 4. Własne ekipy montażowe.
  Wykwalifikowani pracownicy są gwarantem wysokiej jakości wykonania Twojej hali. Członkowie naszych ekip montażowych są wyspecjalizowani w montowaniu naszych produktów oraz systemów budowlanych. Znają te produkty i wiele godzin spędzili właśnie przy montażu magazynów. Dzięki temu masz 100% pewności, że wszystkie prace zostaną zrealizowane dokładnie, prawidłowo, szybko oraz sprawnie.
  Nasze budynki magazynowe stawiane są zawsze tylko przez naszych pracowników!
 5. Gotowa hala.
  Twoja idealna hala jest gotowa. Otrzymujesz do swojej dyspozycji przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego biznesu. Kierownik projektu przeprowadza szczegółową inspekcję oddawanej do użytku hali. Jednocześnie Ty otrzymujesz elektroniczną dokumentację końcową projektu: rysunki, specyfikacje materiałowe oraz inne uzgodnione wcześniej dokumenty.

Nasze motto to Przyjazne budowanie. Stawiamy sobie najwyższe wymagania jako producent oraz wykonawca nowoczesnych hal magazynowych, abyś niezależnie od rodzaju biznesu, jaki prowadzisz, zawsze otrzymał dokładnie to, czego naprawdę potrzebujesz. Nasze produkty obecne są na rynku od kilkudziesięciu lat. Przez ten czas nieustannie dbamy o ich jakość i wykonanie nieustannie udoskonalając zarówno proces produkcji i otrzymywane w jego trakcie materiały. Nieustannie dbamy także o rozwój i doszkalanie naszych pracowników, dzięki czemu masz pewność, że powstanie Twojego przyszłego budynku, od projektu aż po odbiór gotowej hali magazynowej, zostało powierzone profesjonalistom.

Zapraszamy do współpracy.

 

 

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...