Borga
Search
  • Agricultural buildings, cowsheds, machine halls made of steel | BORGA
  • Agricultural buildings, cowsheds, machine halls made of steel | BORGA
  • Agricultural buildings, cowsheds, machine halls made of steel | BORGA
  • Agricultural buildings, cowsheds, machine halls made of steel | BORGA
  • Agricultural buildings, cowsheds, machine halls made of steel | BORGA

Rolnicze hale stalowe od firmy Borga

Borga powstała ponad 40 lat temu na wsi. Z jednej strony mamy wieloletnie doświadczenie w budowie hal stalowych dla rolnictwa i sektora hodowlanego. Z drugiej strony posługujemy się zdrowym rozsądkiem niezbędnym przy projektowaniu budynków dla rolnictwa.

Budownictwo dla rolnictwa

Serce firmy Borga znajduje się w miejscowości Skara, wśród żyznych równin zachodniej Szwecji. Dzięki temu rozumiemy nasze otoczenie i ludzi, którzy żyją i pracują na wsi. Znamy również wymagania stawiane nowoczesnym halom stalowym, wykorzystywanym do zrównoważonej hodowli zwierząt czy bezpiecznego przechowywania płodów rolnych czy maszyn rolniczych. Borga buduje ustandaryzowane hale stalowe, z przeznaczeniem na hale maszynowe, garaże, magazyny, obory czy suszarnie do ziarna.

Budynki inwentarskie

Nowoczesne budynki przeznaczone do hodowli bydła muszą spełniać szereg wymagań. Są one między innymi uzależnione od tego, jakie zwierzęta będą w nich hodowane, w jakim będą wieku, a także tego, czy w grę wchodzi chów wolnostanowiskowy, czy metodycznie uporządkowany. Wszystkie wymienione wyżej zmienne składają się na indywidualny projekt hali inwentarskiej, która musi spełniać także wysokie wymagania w zakresie różnorodnych zagadnień związanych z codzienną eksploatacją tj. oświetlenie, obieg powietrza itp.

Hale magazynowe

Wieloletnie doświadczenie w budowaniu hal magazynowych dla rolnictwa sprawia, że doskonale rozumiemy różnorodne potrzeby właścicieli w tym zakresie. Mamy świadomość faktu, iż obiekty magazynowe na wsi często pełnią różnorodne role w trakcie całego roku i muszą być do tego przygotowane. Nasze rozbudowane i elastyczne systemy prefabrykatów pozwalają nam skutecznie wznosić różnego typu budynki tj. magazyny zbożowe, warsztaty czy garaże przeznaczone do bezpiecznego przechowywania maszyn rolniczych bez względu na ich wielkość. Wykorzystywane przez Borga wrota przesuwne posiadają wygodne szyny na całej ich długości, co sprawia, że są znacznie prostsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż wrota rozwierne. 

Kurniki

Współcześnie budowane kurniki muszą spełniać wysokie standardy, jeśli chodzi o łatwość utrzymania higieny, która jest niezbędna, aby prowadzić skuteczną hodowlę drobiu.
Dlatego też swoje projekty kurników zasadniczo opieramy na wzniesieniu konstrukcji głównej, która stanowi warstwę zewnętrzną i wyłożenie wnętrza budynku płytami warstwowymi o odpowiedniej grubości. Takie rozwiązanie zapewnia płaskie powierzchnie wewnątrz budynku, które łatwo jest poddawać codziennym czynnościom higienicznym. 

Do budowy kurników wykorzystywane są prefabrykowane ramy stalowe ze środnikiem trapezowym, a dach z blachy profilowanej wyposażony zostaje dodatkowo w nowoczesną powłokę Drop-Stop, która zapewnia zabezpieczenie przed skraplaniem skondensowanej pary wodnej. O odpowiednią wentylację dbają wentylatory wdmuchujące powietrze zamontowane w ścianach szczytowych, nawiewy w ścianach bocznych oraz wentylatory usuwające powietrze z kurnika.

Wiaty i zadaszenia

Często stosowanym rozwiązaniem są wiaty, które wyróżnia brakiem jednej lub większej ilości ścian. Służą one przede wszystkim ochronie pojazdów i maszyn rolniczych przed deszczem lub śniegiem. Mogą także chronić materiały masowe. Można je stosować w miejscach, gdzie nie trzeba zwracać uwagi na różnice temperatur w ciągu roku, a wilgotność powietrza nie ma wpływu na składowane przedmioty. Wentylację w takim obiekcie możemy dodatkowo regulować poprzez zastosowanie siatek przeciwwietrznych, blachy perforowanej oraz innych rozwiązań wentylacyjnych.

Nie znaleziono żadnego wyniku dla frazy "{{query}}", proszę wyszukać inną frazę.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...