Search

Hale agro od Borga - wysoka jakość i funkcjonalność rozwiązań

Borga powstała ponad blisko 50 lat temu na wsi w Szwecji. Z jednej strony mamy wieloletnie doświadczenie w budowie hal stalowych dla rolnictwa i sektora hodowlanego. Z drugiej strony posługujemy się zdrowym rozsądkiem niezbędnym przy projektowaniu budynków dla rolnictwa.

Zadzwoń do nas!

Borga, jako pierwszy producent na rynku, udziela dożywotniej gwarancji na swoje hale.

Jedynymi wymogami są:
– dokonywanie przeglądów technicznych zgodnie z ustalonymi zasadami,
– stosowanie się do zaleconych zasad konserwacji.

 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O GWARANCJI

Przemyślane rozwiązania

Tysiące realizacji pozwoliło zoptymalizować nasz system budowlany.

Wieloletnie doświadczenie

Borga istnieje od 1973 roku. I cały czas się rozwija.

<21>Dopasowanie do potrzeb

Analizujemy potrzeby inwestora, aby móc dobrać najlepsze rozwiązania.

Profesjonalne doradztwo

Na przestrzeni dziesiątek lat nauczyliśmy się, co jest kluczem do sukcesu inwestycji.

Zorientowanie na inwestora

Koncentrujemy się na rzeczywistych potrzebach inwestora. Naszym celem jest takie ukończenie inwestycji, by inwestor chciał nas polecać.

Przyjazne budowanie

Motto, które nam przyświeca, pozwala na bycie profesjonalnym i zadowolonym z wykonanej pracy i jej rezultatów.

Budujemy dla rolników od lat

Serce firmy Borga znajduje się w miejscowości Skara, wśród żyznych równin zachodniej Szwecji. Dzięki temu rozumiemy nasze otoczenie i ludzi, którzy żyją i pracują na wsi i utrzymują się z rolnictwa. Znamy również wymagania stawiane nowoczesnym halom rolniczym, wykorzystywanym do zrównoważonej hodowli zwierząt czy bezpiecznego przechowywania płodów rolnych czy maszyn rolniczych. Borga buduje ustandaryzowane hale stalowe, z przeznaczeniem na hale maszynowe, garaże, magazyny, obory, chlewnie czy suszarnie do ziarna.

Poczytaj o naszej historii

Hale garażowo-magazynowe

Wieloletnie doświadczenie w budowaniu hal magazynowych dla rolnictwa sprawia, że doskonale rozumiemy różnorodne potrzeby właścicieli w tym zakresie. Mamy świadomość faktu, iż obiekty magazynowe na wsi często pełnią różnorodne role w trakcie całego roku i muszą być do tego przygotowane. Nasze rozbudowane i elastyczne systemy prefabrykatów pozwalają nam skutecznie wznosić różnego typu budynki tj. magazyny zbożowe, warsztaty czy garaże przeznaczone do bezpiecznego przechowywania maszyn rolniczych bez względu na ich wielkość. Wykorzystywane przez Borga wrota przesuwne posiadają wygodne szyny na całej ich długości, co sprawia, że są znacznie prostsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż wrota rozwierne.

Dowiedz się więcej

Obory i budynki inwentarskie

Nowoczesne budynki przeznaczone do hodowli bydła muszą spełniać szereg wymagań. Są one między innymi uzależnione od tego, jakie zwierzęta będą w nich hodowane, w jakim będą wieku, a także tego, czy w grę wchodzi chów wolnostanowiskowy, czy metodycznie uporządkowany. Wszystkie wymienione wyżej zmienne składają się na indywidualny projekt hali inwentarskiej, która musi spełniać także wysokie wymagania w zakresie różnorodnych zagadnień związanych z codzienną eksploatacją tj. oświetlenie, obieg powietrza itp.

Dowiedz się więcej

Wiaty i zadaszenia

Często stosowanym rozwiązaniem zamiast pełnej hali rolniczej są wiaty, które wyróżnia brakiem jednej lub większej ilości ścian. Służą one przede wszystkim ochronie pojazdów i maszyn rolniczych przed deszczem lub śniegiem. Mogą także chronić materiały masowe. Można je stosować w miejscach, gdzie nie trzeba zwracać uwagi na różnice temperatur w ciągu roku, a wilgotność powietrza nie ma wpływu na składowane przedmioty. Wentylację w takim obiekcie możemy dodatkowo regulować poprzez zastosowanie siatek przeciwwietrznych, blachy perforowanej oraz innych rozwiązań wentylacyjnych.

Dowiedz się więcej

Kurniki

Współcześnie budowane kurniki muszą spełniać wysokie standardy, jeśli chodzi o łatwość utrzymania higieny, która jest niezbędna, aby prowadzić skuteczną hodowlę drobiu.
Dlatego też swoje hale stalowe tworzone jako projekty kurników zasadniczo opieramy na wzniesieniu konstrukcji głównej, która stanowi warstwę zewnętrzną i wyłożenie wnętrza budynku płytami warstwowymi o odpowiedniej grubości. Takie rozwiązanie zapewnia płaskie powierzchnie wewnątrz budynku, które łatwo jest poddawać codziennym czynnościom higienicznym.

Do budowy kurników wykorzystywane są prefabrykowane ramy stalowe ze środnikiem trapezowym, a dach z blachy profilowanej wyposażony zostaje dodatkowo w nowoczesną powłokę Drop-Stop, która zapewnia zabezpieczenie przed skraplaniem skondensowanej pary wodnej. O odpowiednią wentylację dbają wentylatory wdmuchujące powietrze zamontowane w ścianach szczytowych, nawiewy w ścianach bocznych oraz wentylatory usuwające powietrze z kurnika.

Dowiedz się więcej

Borga

1. Elastyczne planowanie

Kiedy już wiemy, jakie potrzeby ma spełniać hala, nasz doświadczony sztab inżynierów oraz kierowników projektów może przystąpić do planowania. Projekt hali produkcyjnej czy przemysłowej wygląda podobnie. Na tym etapie zostaną opracowane wszystkie niezbędne rysunki.

Borga

2. Prawidłowa specyfikacja

To Ty, Twoja firma i Wasze potrzeby jesteście najważniejsi. Hala przemysłowa ma spełniać wszystkie Twoje wymagania. Zadaniem naszych doradców jest odpowiednie przygotowanie i zdefiniowanie potrzeb, aby płynnie przejść do etapu stworzenia odpowiedniego projektu budowlanego. Na tym etapie dokładnie ustalamy i dyskutujemy na temat wyglądu i funkcji spełnianych przez przyszłą halę przemysłową.

Produkcja Borga

3. Nowoczesna produkcja

W naszych nowoczesnych fabrykach Borga wyprodukujemy dla Ciebie wszystkie komponenty nośne, okładziny ścienne oraz pokrycia dachowe. W naszej zautomatyzowanej fabryce w Polsce produkujemy ramy stalowe konstrukcji głównej. Robotyzacja stanowisk spawalniczych pozwala na powtarzalność i najwyższą jakość połączeń spawanych. Umiejscowienie fabryki na terenie naszego kraju (w pobliżu Łodzi) pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy ale również środowiska przy transporcie elementów hali stalowej.

Budowa Borga

4. Własne ekipy montażowe

Członkowie naszych ekip montażowych są wyspecjalizowani w montażu naszych produktów oraz systemów budowlanych. Dzięki temu masz 100% pewności, że wszystkie prace zostaną zrealizowane dokładnie, prawidłowo, szybko oraz sprawnie. Wykwalifikowani pracownicy są gwarantem wysokiej jakości wykonania Twojej hali stalowej. Ponieważ budowa hali stalowej dla doświadczonej ekipy nie stanowi problemu składają się one zazwyczaj z zaledwie czterech osób, co również ma wpływ na koszty budowy.

5. Gotowa hala

Twoja idealna hala jest gotowa. Otrzymujesz do swojej dyspozycji przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego biznesu. Kierownik projektu przeprowadza szczegółową inspekcję oddawanej do użytku hali. Jednocześnie Ty otrzymujesz elektroniczną dokumentację końcową projektu: rysunki, specyfikacje materiałowe oraz inne uzgodnione wcześniej dokumenty.

Nieodpłatna wycena
Arkadiusz Szeweła
Arkadiusz Szeweła

Doradca techniczno-handlowy [hale stalowe] - woj. lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie (północny zachód)

+48 607 335 110 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...