Search

Gwarancja ze stali – dożywotnia gwarancja na hale

Jak długa gwarancja na halę jest typowa na polskim rynku?

W Borga wiemy, że jakość ma swoją cenę – bardziej kosztowny jest tylko jej brak. Dlatego gdy inni tylko mówią o jakości – MY ją gwarantujemy.

Niewiele firm na polskim rynku jest na tyle pewne swoich produktów i jakości procesu budowlanego, aby wydłużać swe zobowiązania gwarancyjne ponad absolutne minimum lub ogólnie przyjęte w danym segmencie rynkowym zasady. W wypadku hal stalowych najczęściej spotkamy się z sytuacją, w której gwarancja udzielana jest na okres trzech lat od daty podpisania protokołu odbioru końcowego budynku. Borga, w standardzie, oferuje bez dodatkowych opłat 5 lat gwarancji. Ponadto zdecydowaliśmy się przygotować ofertę dożywotniej gwarancji na halę (po spełnieniu kilku dodatkowych warunków) i nadaliśmy jej nazwę „Gwarancja ze stali”.

Producent hal stalowych

Zakład produkcyjny BorgaJako producent hal stalowych, posiadający własną fabrykę ulokowaną w okolicy Łodzi, wiemy, że nasze doświadczenie oraz zoptymalizowany proces projektowania, produkcji i montażu naszych hal pozwalana nam na zaoferowanie wyjątkowo długiej gwarancji na wszystkie elementy konstrukcji, dachu i akcesoriów produkowanych w naszej fabryce, a także na nasze prace montażowe.

Ale zanim przejdziemy do cech wyróżniających naszą ofertę gwarancyjną, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które składają się na ostateczną wartość dla inwestora, jaką jest przede wszystkim bezpieczeństwo jego biznesu.

 Zadzwoń do naszego przedstawiciela i spytaj o szczegóły!

Kogo możemy nazwać producentem?

W czasie ofertowania naszych budynków, w trakcie rozmów z klientami, często spotykamy się z pytaniem czy jesteśmy producentem, tak jak inne firmy oferujące hale.

To co warto podkreślić w tym momencie – w Polsce, poza Borgą, jest raptem kilkanaście większych firm, które mają prawo nazywać siebie producentem hal stalowych. Zanim więc zdecydujesz o wyborze dostawcy, warto dopytać jaką dokładnie działalność prowadzi. Pytania, które należy zadać na początku, to czy firma:

Zakład produkcyjny Borga - gwarancja wysokiej jakości

 1. oferuje sprawdzone rozwiązania systemowe?
 2. posiada własny zespół konstruktorów i projektantów?
 3. ma dział rozwoju?
 4. posiada własny zakład produkcyjny?
 5. pracuje z doświadczonymi ekipami montażowymi?
 6. jest długo na rynku i posiada obiekty referencjyjne?

Po zadaniu powyższych pytań może się okazać, że wstępna deklaracja rozmija się z rzeczywistością.

Kapitał zakładowy producenta – Twoje zabezpieczenie

Podczas analizowania oferty inwestorzy często koncentrują się na takich elementach jak wygląd i dopasowanie do potrzeb biznesu. Oceniają swoją potrzebę z punktu widzenia już zrealizowanej hali, planów jej urządzenia i użytkowania. Ale aby osiągnąć ten cel trzeba przejść przez dość długi i skomplikowany proces koncepcyjno-budowlany. I tu celem powinno być wybranie partnera, który :

 • gwarantuje prawidłowe wykonanie wyceny, opartej na zoptymalizowanych rozwiązaniach oraz obejmującej wszystkie wymagane komponenty,
 • dobiera komponenty wysokiej jakości, spełniające normy bezpieczeństwa i obciążenia środowiskowe (dach, bramy, okna, drzwi),
 • jest otwarty na kontakt i zawsze można liczyć na jego wsparcie w przedstawieniu w jasny sposób planowanego procesu budowlanego,
 • posiada odpowiednio wysoki kapitał zakładowy, będący dla inwestora najważniejszym z zabezpieczeń prawidłowego wykonania umowy.

Borga gwarantuje rzetelność swej pracy i jakość oferowanych rozwiązań kapitałem zakładowym na poziomie 26 mln zł. Dzięki temu kooperacja z nami jest po prostu bezpieczna.

Zetowniki - kształtowniki galwanizowane

Rozwiązania systemowe

Wspomniane wyżej rozwiązania systemowe to przede wszystkim zasoby przeznaczone na rozwój systemu. Szczególnie jeżeli chodzi o konstrukcję stalową, okładziny ścian, pokrycia dachu i inne materiały wykończeniowe wchodzące w skład budynku oraz sposób ich połączenia zgodne z obowiązującymi normami, dobrymi praktykami budowlanymi, wieloletnim doświadczeniem i potrzebami rynku.

Ostatecznie na jakość rozwiązań i produktów przekładają się wykorzystane surowce i wszelkie inne materiały użyte podczas procesu produkcyjnego i montażu.

Gwarancja na halę stalową

Gwarancja na halę dotyczy przede wszystkim jej parametrów użytkowych, jakości montażu czy komponentów użytych do jej wykonania. Wszelkie szczegóły powinny być opisane jasno w ofercie lub umowie.

Hala logistyczna - Borga

Konstrukcja hali składa się z ram stalowych oraz zetowników i innych profili ocynkowanych. W takim wypadku gwarancji podlega zarówno wysoka jakość wykonania konstrukcji oraz powłoki malarskie konstrukcji głównej oraz powłoki cynkowe profili galwanizowanych konstrukcji drugorzędnej.

Gwarancja na pokrycie dachowe i okładziny ścienne

Dach jest najważniejszym elementem decydującym o szczelności całej hali. Borga produkuje blachy stalowe profilowane, mogące być pojedynczym pokryciem w halach nieizolowanych, bądź częścią systemu dachowego składającego się z wielu warstw. Ściany wykonuje się często z tych samych materiałów co pokrycie dachowe.

Gwarancji udziela się na m.in. na rozwarstwienia powłoki wierzchniej (dla P30 10 lat) i perforację blach (dla P30 30 lat). W wypadku wykorzystania komponentów nieprodukowanych bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym Borga, obowiązuje gwarancja danego producenta.

Gwarancja na komponenty budowlane i inne materiały

W wypadku komponentów budowlanych nieprodukowanych przez Borga obowiązują gwarancje producenta danego materiału. Przede wszystkim chodzi tu o okna, bramy, naświetla kalenicowe, klapy dymowe i inne komponenty.

Hala produkcyjna - Borga

Wsparcie dla klientów

Działalność budowlana wymaga dużego wsparcia dla inwestorów, którzy nie zawsze mają za sobą doświadczenia związane z budową budynków halowych i z tego względu początkowo proces może wydawać im się bardzo skomplikowany. Nasi doradcy techniczni, w zależności od potrzeb klienta, oferują pomoc i tłumaczą w klarowny sposób kolejne kroki prowadzące od pomysłu do gotowej hali.

   Zadzwoń do naszego przedstawiciela i spytaj o szczegóły!

Dożywotnia gwarancja Wieloletnia gwarancja na halę

Wiemy jak precyzyjna praca wykonywana jest przez naszych pracowników przy produkcji i montażu naszych hal. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować, jako pierwsi na rynku, dożywotnią gwarancję na nasze produkty, a najważniejszymi wymogami są: zgodne z umową użytkowanie hali, regularne przeprowadzanie przeglądów i realizacja zaleceń poprzeglądowych. Dzięki temu po zakończeniu trzyletniej gwarancji standardowej, gwarancję rozszerzoną można przedłużać o kolejne dwuletnie okresy przez wiele lat.

[Autor: Marek Romik]

Jesteśmy na rynku od 50 lat. Gwarantujemy, że będziemy CO NAJMNIEJ przez kolejne 50.

Zobacz nasze obiekty referencyjne!

Przeczytaj nasz poradnik na temat hal stalowych:

 1. Koszt budowy hali stalowej: od czego zależy cena za m2 i jak ją obniżyć?
 2. Hala stalowa czy murowana?
 3. Przygotowanie placu budowy do montażu hali stalowej
 4. Jak przygotować się do wyceny hali stalowej
 5. Co wpływa na czas budowy hali stalowej?
 6. Montaż hali stalowej – opis kolejnych etapów prac
 7. Jak zbudować halę stalową krok po kroku?
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...