Search

Wsparcie w procesie inwestycyjnym od koncepcji po zakończenie budowy

Wspólnie ze współpracującymi pracowniami architektonicznymi oferujemy Inwestorom pomoc we wstępnej analizie ich oczekiwań w kontekście możliwości zabudowy działki oraz zgodnie z uwarunkowaniami formalno-prawnymi. Na każdym etapie powstawania projektu dbamy o pogodzenie założeń funkcjonalnych oraz gustów Inwestora z możliwościami technicznymi oraz uwarunkowaniami budżetowymi i terminowymi. Staramy się spełniać oczekiwania Inwestora dbając o optymalizację rozwiązań od początku prac koncepcyjnych.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej

Nie wiesz od czego zacząć?

• Chcesz kupić działkę i wybudować halę, ale nie wiesz jakiej działki szukać…
• Masz działkę, masz pomysł na halę, ale nie wiesz czy na Twojej działce można ją wybudować…
• Masz działkę i chcesz zainwestować ale nie wiesz jakiej maksymalnej wielkości budynek możesz na niej wybudować…
• Chcesz zacząć działać w kierunku inwestycji ale nie wiesz od czego zacząć…
• Potrzebujesz powierzchni produkcyjnej? Nie wystarcza Ci już powierzchnia magazynowa, którą wynajmujesz? Czas na budowę własnej hali?
• Szukasz dostawcy hali? Szukaj takiego, który współpracuje z doświadczonymi architektami.

Analiza architektoniczna

 • Często zdarza się tak, że mając działkę Inwestor snuje plany konkretnej zabudowy, a po analizie architektonicznej okazuje się, że można tam zbudować mniej…
 • Poza wymiarem działki czy planowaną wielkością hali ważne są także:
  • weryfikacja dostępności infrastruktury,
  • komunikacja wokół hali,
  • technologia wewnątrz,
  • odległości między budynkami (również na działkach sąsiednich),
  • odległości od granic działki,
  • zapisy w MPZP,
  • wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę planując konkretną zabudowę na konkretnej działce…

Współpraca architekt - dostawca hali

Opracowując z architektem koncepcję hali/zabudowy działki, dobrze jest współpracować z dostawcą systemowej hali.

Można w ten sposób uniknąć potencjalnych problemów i zbędnych wydatków, czyli zaplanować swoją halę w najbardziej optymalny sposób.

Model współpracy trójstronnej (Inwestor – Architekt – Borga) na wczesnym etapie koncepcyjnym pozwala na optymalizację rozwiązań technicznych, co w efekcie przekłada się na końcowy koszt inwestycji.

Inne branże - poza stalową

 • Architekci współpracują z branżami sanitarnymi, elektrycznymi, konstrukcyjnymi (BORGA) jak i rzeczoznawcami – dzięki temu opracowują w pełni kompletną dokumentację projektową.
 • Inwestorzy czasem zapominają jak ważny jest dla całości inwestycji dobrze uzgodniony projekt. Jego wartość to niewielki procentowo koszt w całym procesie budowlanym, a jego waga jest bardzo duża – definiuje on rozwiązania techniczne, które określają wartość poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Arkadiusz Szeweła
Arkadiusz Szeweła

Doradca techniczno-handlowy [hale stalowe] - woj. lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie (północny zachód)

+48 607 335 110 Zadzwoń
Jesteśmy tu po to, aby pomagać. To my musimy znać się na procesie budowlanym i to my chcemy się tą wiedzą dzielić. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Zakres prac architektów współpracujących z nami:

1. Analizy chłonności działki budowlanej – poznaj potencjał swojej działki lub działki, którą chcesz kupić i zweryfikuj ją pod kątem przyszłej budowy.
2. Analiza zapisów planu miejscowego (MPZP) – sprawdź, czy Twoje zamiary inwestycyjne nie są w żaden sposób ograniczone.
3. Pomoc w uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy – złóż wniosek o wydanie WZ pod Twoją inwestycję – to proste z pomocą architekta.
4. Koncepcja zabudowy działki i projekt koncepcyjny hali – to pierwszy krok ku hali, który definiuje najważniejsze rozwiązania i gabaryty nowej inwestycji.
5. Projekty graficzne – wizualizacje 3D – to duże ułatwienie gdy trudno jest wyobrazić sobie jak realnie będzie wyglądał budynek na etapie projektowania, gdy trzeba podjąć wiele znaczących decyzji.
6. Prace przedprojektowe – formalności (mapy, badania gruntu, decyzje środowiskowe, warunki przyłączeniowe, uzgodnienia z lokalnymi dostawcami mediów, zarządcami dróg itp.) – nie musisz się martwić żadnymi formalnościami, zleć architektowi uzyskanie niezbędnych dokumentów.
7. Formalno-prawne przygotowanie inwestycji.
8. Projekt architektoniczno-budowlany.
9. Projekt wykonawczy.
10. Uzyskanie pozwolenia na budowę.
11. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie gotowego obiektu.

Hale produkcyjne

Hale magazynowe

Hale z murowanym biurem

Hale rolnicze

Hale pod ujeżdżalnie

Dla architektów

Jesteś architektem lub reprezentujesz biuro architektoniczne zajmujące się budownictwem przemysłowym? Szukasz firmy z branży stalowej do długofalowej obustronnej współpracy?

Zadzwoń do nas
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...