Search

System budowlany Borga

Właściwie przemyślany system prefabrykacji nie pozostawia niczego przypadkowi. Możesz na nim polegać przy wszystkich rodzajach projektów budowlanych. Każda część tego systemu jest racjonalnie zaprojektowana, uniwersalna i nowoczesna.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej o naszym systemie budowlanym

Ramy spawane

Ramy Borga produkowane są w naszym zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym w Górze Św. Małgorzaty nieopodal Łęczycy. Nasze spawane ramy portalowe składają się z pasów zewnętrznych ze środnikiem trapezowym. System ten pozawala na zmniejszenie wagi konstrukcji przy jednoczesnym utrzymaniu niezmiennej wytrzymałości i zgodności z normami. W niektórych ramach stosujemy środniki płaskie. Wybór rozwiązania zależy od specyfiki hali, projektowanych obciążeń itp.

Aby jeszcze lepiej dopasować nasz system do przenoszonych obciążeń zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie ram ze zmienną średnicą – szerokość ramy i rygla dachowego są zoptymalizowane i dopasowane do przenoszonych w danym miejscu obciążeń. Dzięki temu nasze ramy nie są przewymiarowane.

Dowiedz się więcej o ramach Borga

Kratownica

Kratownica Borga przeznaczona jest przede wszystkim do hal o dużych rozpiętościach bez podpór. Może być opierana na słupach stalowych (najczęściej dwuteowniki gorącowalcowane) lub na słupach lub ścianach żelbetowych / murowanych. Jej przewagą nad ramami spawanymi są miejsca na ciągi technologiczne pomiędzy krzyżulcami. Z drugiej strony to ramy spawane dają więcej przestrzeni w świetle hali, szczególnie w osi kalenicowej.

Sama kratownica składa się składa z pasów stalowych / rur kwadratowych, do których przyspawane są klipsy. Do klipsów mocuje się krzyżulce wykonane z galwanizowanych kształtowników zimnogiętych na precyzyjnej, sterowanej komputerowo maszynie tłoczącej z wybijakiem do otworowania.

Dowiedz się więcej o kratownicy Borga

Galwanizowane profile zimnogięte

Dostępne są kształtowniki o standardowych profilach Z i C (zetowniki i ceowniki) oraz profilach specjalnych, produkowanych zgodnie z życzeniami klienta. Standardowe otworowanie zapewnia możliwość precyzyjnego, szybkiego montażu.

Profil Z może służyć zarówno jako rygiel ścienny, jak i jako płatew dachowa. Profil opracowano specjalnie z myślą o montażu na zakładkę, w sekcjach podwójnych. Ceowniki stosuje się zwykle jako rygle lub w sytuacjach, w których nie jest wymagany montaż na zakładkę. Kształtownik ten sprawdza się również jako zakończenie elementów przy otworach okiennych, drzwiowych itp.

Specyfikacja materiałowa:

 • Stal walcowana na zimno: SUB 350 ASTM A 446 (klasa D) SS142122-10
 • Granica plastyczności: 350 MPa
 • Granica wytrzymałości: 420 MPa
 • Klasa cynkowania: G90 zgodnie ASTM A 525-71, odpowiednik warstwy o grubości 25 μm
Dowiedz się więcej o zetownikach

Profilowane blachy stalowe oraz inne okładziny

Profilowane blachy stalowe produkowane są także w naszym zakładzie produkcyjnym. Do wyboru jest kilkanaście profili trapezowych, zaprojektowanych przez naszych inżynierów, aby przenosiły wymagane normami obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu jak największej szerokości krycia. Dostępne są blachy w kilkunastu standardowych kolorach. Blach Borga używa się jako pokrycia dachu i okładzin ścian. W wypadku hal izolowanych w systemie BWB stosuje się pomiędzy balachami warstwę wełny mineralnej.

W ofercie Borga są także płyty warstwowe renomowanych producentów europejskich z wypełnieniem z pianki PUR lub z wełny mineralnej.  Dostępne są także inne pokrycia

Dowiedz się więcej o blachach Borga

Bramy i wrota

Projektując hale stosujemy kilka usystematyzowanych rozwiązań dopasowanych do naszego systemu budowlanego.

W halach nieizolowanych montuje się najczęściej wrota przesuwne. Składają się one z podkonstrukcji z rur kwadratowych i obicia z blachy stalowej,  której przetłoczenie może być takie samo jak blach ściennych.

W halach izolowanych stosuje się najczęściej bramy podnoszone o prowadzeniu niskim, średnim lub wysokim (zależenie od ograniczeń wewnętrznych w budynku). Bramy mogą być wyposażone w automaty do otwierania, piloty, sygnalizatory niepełnego otwarcia itp.

Dostępne są także inne rozwiązania, jak np. bramy rozwierne, doki załadunkowe itp.

Poczytaj o rozwiązaniach technicznych dla ścian

Okna i naświetla

Hala może być doświetlona światłem naturalnym na wiele sposobów. W halach nieizolowanych najczęściej stosuje się naświetla ścienne z poliestru, mające taki sam kształt jak blachy ścienne (np. BPE 18).

W halach izolowanych mamy do wyboru takie rozwiązania jak:

Poczytaj o rozwiązaniach technicznych dla dachów

Fotowoltaika i inne dodatkowe obciążenia dachu

Bardzo dużą popularnością, ze względu na rosnące koszty energii, cieszą się systemy paneli fotowoltaicznych na dachach hal przemysłowych i magazynowych. Na halach Borga można tego typu systemy montować, pod warunkiem wcześniejszego przewidzenia tego faktu.

W naszych projektach zakładamy standardowo dodatkowe (ponad normę) obciążenia technologiczne dla dachu na poziomie 10 kg/m2. Obciążenia generowane przez panele fotowoltaiczne, podkonstrukcję, falowniki i okablowanie najczęściej przekraczają te wartości. Jeśli mamy dostępny teren tańszym rozwiązaniem może być montaż całej fotowoltaiki na ziemi.

Podobnie jest w wypadku takich elementów jak. np. centrale wentylacyjne czy inne elementy wynikające z technologii sortowanych wewnątrz hali, a planowanych do umiejscowienia na dachu.

Podkonstrukcja pod panele fotowoltaiczne montowane na ziemi

Pozostałe akcesoria budowlane

Borga ma w swojej ofercie wszystkie akcesoria niezbędne do zamknięcia budynku hali. Między innymi możemy tu wymienić:

 • powłoka antykondensacyjna Drop-Stop,
 • wkręty, śruby,
 • ocynkowane kształtowniki zimnogięte,
 • membrany i folie dachowe,
 • blachy perforowane,
 • systemy rynnowe,
 • elementy bezpieczeństwa dachowego,
 • wrota przesuwne,
 • naświetla ścienne i dachowe,
 • opierzenia,
 • kominki wentylacyjne,
 • wiele innych.
Nieodpłatna wycena hal
Tomasz Furtok
Tomasz Furtok

Doradca Techniczno-Handlowy [hale stalowe] - woj. śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie (południe)

+48 603 119 250 Zadzwoń
Jeżeli masz pytania odnoszące się do naszego systemu budowalnego - przedzwoń. Postaram się na wszystkie wyczerpująco odpowiedzieć.

Prefabrykacja upraszcza proces budowy, dając jednocześnie ogromne możliwości dostosowania hali stalowej do Twoich potrzeb. System składa się głównie z naszych własnych produktów i rozwiązań w gotowych do montażu zestawach. Ich projektowanie i produkcja opierają się na niezawodnych innowacjach i racjonalnym myśleniu. To zapewnia wydajny i gwarantujący wysoką jakość łańcuch produkcji od rozpoczęcia do zakończenia budowy, bez względu na to, czego dokładnie potrzebujesz. Wystarczy, że zapamiętasz, że system prefabrykatów budowlanych Borga zapewnia oszczędność czasu, energii i pieniędzy.

HALE GOTOWE DO UŻYTKU

System budowlany Borga umożliwia dostosowanie hali stalowej do specyficznych wymogów — w najmniejszych szczegółach. Można go również stosować, wykorzystując standardowe komponenty o ustalonych wymiarach. Dla nas nie ma znaczenia, czy chcesz zbudować izolowaną, niepowtarzalną halę przemysłową, czy mały garaż bez izo

UNIKATOWE RAMY STALOWE

Nasze hale stalowe są dostarczane w postaci kompletnych, gotowych do montażu zestawów. Na placu budowy nie trzeba spawać ani ciąć elementów. Co więcej, wszystkie ramy i belki są wstępnie otworowane. Nasze wykwalifikowane i doświadczone ekipy montażowe dbają o to, aby przekształcić zestaw budowlany w gotową konstrukcję. Wiedza i rzetelność montażystów dają Ci gwarancję, że wszystko zostanie zmontowane prawidłowo.

PRODUKTY WYTWARZANE PRZEZ FIRMĘ BORGA:

 • Unikatowe ramy stalowe do różnych celów i zastosowań.
 • Innowacyjne kształtowniki do konstrukcji nośnych.
 • Blachy budowlane do krycia dachów i ścian, dostępne w różnych wersjach.
 • Fundamenty prefabrykowane z izolacją mostków termicznych.
 • Obróbki blacharskie takie jak opierzenia kalenicy, koszy, szczytu dachu itp.

KOMPONENTY BUDOWLANE POCHODZĄCE OD WYBRANYCH PRODUCENTÓW:

 • Komponenty i elementy mocujące.
 • Wrota przesuwane, bramy i drzwi.
 • Okna i naświetla.
 • Systemy bezpieczeństwa dachowego i systemy rynnowe.
 • Systemy wentylacyjne, membrany i zabezpieczenia antykondensacyjne.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...