Search

Ściana - rozwiązania techniczne

W halach Borga dostępne jest wiele standardowych rozwiązań technicznych. Ściana może być nieizolowana lub izolowana na kilka sposobów.

Zadzwoń i dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach technicznych

Ściana nieizolowana

Ściany nieizolowane w halach Borga stosuje się razem z dachem nieizolowanym. Ściany nieizolowane bardzo dobrze chronią przez wiatrem, deszczem i śniegiem. Nie zapewniają izolacji termicznej.

Materiał wierzchni:

 • BPE 18 (standard)
 • VVP 18
 • VP 45
 • VVP 45
 • Ekonomi
 • Sinus (poziomo)
 • Super 40

Struktura wsporcza: zetowniki

Ściana izolowana - blacha-wełna-blacha (BWB)

Ściany izolowane w konwencji blacha-wełna-blacha to zespół warstw, wewnątrz którego znajduje się wełna mineralna, osłonięta z obydwu stron foliami paroizolacyjnymi i pokryta od zewnątrz, z obu stron, blachami trapezowymi. Zetowniki konstrukcji drugorzędnej ukryte są pomiędzy okładzinami ściany a sama wełna rozkładana jest pomiędzy zetownikami.

Materiał wierzchni:

 • BPE 18 (standard)
 • VVP 18
 • VP 45
 • VVP 45
 • Ekonomi
 • Sinus (poziomo)

Struktura wsporcza: zetowniki

Ściana izolowana - płyta warstwowa w pionie

Płyta warstwowa mocowana pionowo wymaga konstrukcji wsporczej w postaci zetowników. Płyty warstwowe zbudowane są z rdzenia (pionka PUR lub wełna mineralna) otoczonego z obu stron profilowanymi blachami stalowymi. Konstrukcja drugorzędna (zetowniki) pozostaje dostępna wewnątrz hali. Grubość płyty dobiera się zależnie o stopnia izolacji hali.

Materiał wierzchni: płyta warstwowa

Struktura wsporcza: zetowniki

Ściana izolowana - płyta warstwowa w poziomie

Płyta warstwowa mocowana poziomo nie wymaga konstrukcji wsporczej w postaci zetowników. Płyty warstwowe zbudowane są z rdzenia (pionka PUR lub wełna mineralna) otoczonego z obu stron profilowanymi blachami stalowymi. Płyty mocowane są bezpośrednio do ram konstrukcji głównej. Wytrzymałość  płyty jest zależna od jej grubości i ma wpływ na rozstaw ram. Grubość płyty dobiera się zależnie o stopnia izolacji hali lub czasami od wymaganej wytrzymałości przy większym rozstawie ram.

Materiał wierzchni: płyta warstwowa

Struktura wsporcza: ramy główne konstrukcji

Ściana nieizolowana - drewniana

Powłoki drewniane nie są popularnym rozwiązaniem technicznym. Najczęściej stosuje się je w ujeżdżalniach konnych. Wynika to przede wszystkim z tego, że drewno wymaga o wiele większego nakładu pracy niż blacha, aby utrzymać je w dobrej kondycji przez wiele lat. Możliwe jest także zastosowanie drewna w halach izolowanych. Wtedy struktura jest podobna jak przy ociepleniu BWB.

Materiał wierzchni: panele drewniane według specyfikacji inwestora

Struktura wsporcza: belki drewniane lub zetowniki

Dowiedz się więcej o ujeżdżalniach
Tomasz Furtok
Tomasz Furtok

Doradca Techniczno-Handlowy [hale stalowe] - woj. śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie (południe)

+48 603 119 250 Zadzwoń
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące stosowanych przez Borga rozwiązań technicznych - zadzwoń do mnie.

Cechy ścian Borga

- wodoodporne - dobra izolacja termiczna (w dachach izolowanych) - dobra wentylacja - dopasowanie do zmiennych warunków termicznych - estetyczny wygląd (kształt i kolor)

Nieodpłatna wycena
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...