Search

Przemyślana decyzja inwestycyjna

Inwestycja w izolowany magazyn to decyzja o długofalowych skutkach. W takiej sytuacji warto dopilnować wyboru rozwiązania perspektywicznego pod względem zarówno możliwości rozbudowy, jak i wartości odsprzedaży w razie przeniesienia działalności w inne miejsce.

Zadzwoń do nas!
Hala produkcyjna

Stabilna temperatura

Izolacja zapewnia utrzymanie temperatury wewnątrz obiektu pomimo zmian pogody.

Hala magazynowa

Automatyczne bramy

Bramy mogą być podnoszone na przycisk lub na pilota oraz być wyposażone w światła ostrzegające przed niepełnym otwarciem.

Hala magazynowa

Doki i rampy

Halę izolowaną Borga można wyposażyć w dowolną ilość doków załadunkowych oraz w rampy ułatwiające rozładunek.

Hala magazynowa

Plan magazynu

Rozstaw ram oraz wysokość w świetle może być dopasowana do zaplanowanych wcześniej procesów magazynowania.

Łącznik hali

Łączniki między halami

Przy budowie wielu hal magazynowych w układzie równoległym najtańszą opcją ich połączenia są łączniki.

hala produkcyjna

Możliwość rozbudowy

Hale Borga mogą zostać przygotowane do łatwej dalszej rozbudowy. W takim wypadku zamiast ramy szczytowej montuje się ramę główną.

Ściana p.poż.

Ściany przeciwpożarowe

Podział na strefy pożarowe hali magazynowej izolowanej można zaprojektować w układzie murowanych ścian oraz wrót p.poż.

Arkadiusz Szeweła
Arkadiusz Szeweła

Doradca techniczno-handlowy [hale stalowe] - woj. lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie (północny zachód)

+48 607 335 110 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Izolacja w sysemie blacha-wełna-blacha

Jednym z popularnych sposobów izolacji w halach magazynowych jest system blacha-wełna-blacha. Ściana składa się w z kilku warstw montowanych w kolejności.

Przestrzeń pomiędzy zetownikami (galwanizowane profile zimnogięte) wypełniona jest wełną mineralną, dobraną grubością do projektowanej temperatury wewnątrz hali.

Wełna chroniona jest przed wilgocią z obu stron folią paroizolacyjną. Zewnętrzne powłoki wykonane są z blach profilowanych produkowanych w zakładzie produkcyjnym Borga.

Zaletom tego rozwiązania jest okrycie konstrukcji drugorzędnej w warstwie ściany. Zwiększa to wewnętrzną estetykę budynku oraz ułatwia utrzymanie czystości.

W wypadku mechanicznego uszkodzenia ściany wymiana pojedynczych paneli blachy jest o wiele łatwiejsza i tańsza niż w wypadku np. płyt warstwowych.

Izolacja płytami warstwowymi

Bardzo popularnym rozwiązaniem, cechującym się szybkością montażu, jest ocieplenie budynku wykonane z płyt warstwowych.

Główny podział płyt warstwowych wyodrębniony jest ze względu na wypełnienie – może to być pianka PUR lub wełna mineralna. Poza tym płyty dzieli się w zależności od profilowania blach zewnętrznych (trapezowe, mikroprofilowanie) oraz od systemu połączeń – dzielimy płyty na te z widocznym i ukrytym zamkiem.

Są dwa sposoby montaży płyt warstwowych ściennych:

  • pionowy montaż – przy użyciu zetowników konstrukcji drugorzędnej mocowanych do ram głównych,
  • poziomy montaż – płyty warstwowe są montowane bezpośrednio do słupów (rozstaw ram w tym wypadku jest determinowany grubością i nośnością płyty).

Dachy płaskie i membrana dachowa

Jest wiele rozwiązań obudowy dachu hali izolowanej. Część z nich zależna jest od spadku dachu.

Podczas gdy płyty warstwowe  i blachy najczęściej są stosowane przy dachach o spadku powyżej 5-9 stopni (to zależy także od długości dachu, ilości połączeń wzdłużnych oraz wytycznych danego producenta), do dachów płaskich stosuje się membrany dachowe – PVC lub bitumiczne.

Rozwiązanie jest zawsze dobierane w uzgodnieniu z inwestorem do danego projektu. Wszystko zależy od spadku dachu oraz przejść technologicznych przez dach, które należy właściwie zabezpieczyć przed dostępem wody.

 

 

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją halę!

Borga nie tylko buduje magazyny ale też sama na co dzień z nich korzysta. Staramy się cały czas uczyć i być codziennie lepsi dla naszych klientów.

SYSTEM BUDOWLANY NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Jesteśmy w stanie dostosować nasz system budowlany do zróżnicowanych wymagań i rozwiązań logistycznych. Na przykład nasza innowacyjna, pozbawiona kratownicy rama portalowa pozwala na uzyskiwanie dużych wysokości w świetle bez konieczności wznoszenia nadmiernie wysokich ścian.

Inną zaletą systemu budowlanego Borga jest elastyczny rozstaw słupów, dochodzący do 7,2 metra i umożliwiający konstruowanie hal zoptymalizowanych pod kątem różnego rodzaju systemów składowania. W niektórych przypadkach najodpowiedniejszym rozwiązaniem na potrzeby ciężkich ładunków jest antresola.

Ważne jest również utrzymywanie wewnątrz magazynu sprzyjających warunków. Nasze konstrukcje hal są szczelne, co przekłada się na wyrównanie panującej we wnętrzu temperatury oraz oszczędności na ogrzewaniu. Polakierowanie ram na biało stworzy przy tym w hali przyjazną atmosferę.

ROZWIĄZANIA WSZELKICH POTRZEB LOGISTYCZNYCH

Ściany wewnętrzne mogą pełnić funkcję przegród ogniowych – najlepiej umieszczać je na granicach między nawami. Możemy też wznieść halę bez ścian wewnętrznych – w razie potrzeby z łatwością zamontuje się je w przyszłości. Często pożądane jest utworzenie pewnych obszarów nieizolowanych, a także pozostawienie przynajmniej jednej z naw częściowo lub całkowicie otwartej – celem zapewnienia strefy przeładunku zabezpieczonej przed wpływem czynników atmosferycznych.

Jeżeli chodzi o rozwiązania przeładunkowe, oferujemy platformy z rampami, pomostami oraz wrotami. Przemysłowe wrota dostępne są w wersjach sterowanych elektrycznie lub własnoręcznie, obsługiwanych od wewnątrz lub z zewnątrz. Nasz system ramy pozwala na konstruowanie zadaszeń o długości do 4,5 metra bez użycia słupów nośnych.

W ogólności Borga oferuje wyczerpujący asortyment, doskonały do wszelkich przedsięwzięć związanych z budową magazynów.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:

  • szybka dostawa i montaż w krótkim czasie
  • szczelna konstrukcja
  • budowa ramy umożliwiająca uzyskanie dużej wysokości w świetle
  • elastyczne wymiary naw
  • znakomite rozwiązanie na potrzeby płynnej rozbudowy

TYPOWE CECHY – IZOLOWANE BUDYNKI MAGAZYNOWE:

Rama – typ Skara, Malung lub Uddevalla
Izolacja – konwencjonalnie izolowana ściana z pokryciem z blachy stalowej
– konwencjonalnie izolowany dach
– izolowane pokrycie membranowe lub bitumiczne na wierzchu samonośnych arkuszy dachowych
Nachylenie dachu – 7 albo 15° w przypadku dachu z arkuszy z profilowanej blachy stalowej albo 3 do 7° w przypadku pokrycia bitumicznego lub membranowego
Rozwiązania – elektrycznie sterowane przemysłowe wrota różnej wielkości
– u jednego szczytu zabezpieczona przed wpływem czynników atmosferycznych strefa przeładunku o długości nawy
– powyżej platform przeładunkowych pozbawione słupów zadaszenia o długości do 4,5 metra
– rampy przeładunkowe
– wysoko umieszczone poziome wloty światła wzdłuż długich boków
– klapy dymowe
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...