Search

Komponenty budowlane od producenta

Nasza oferta handlowa obejmuje szeroki wybór wysokiej jakości komponentów budowlanych i akcesoriów, które są niezbędne do skutecznej realizacji projektów budowlanych. Dostarczamy różnorodne komponenty budowlane, takie jak profile zimnogięte, blachy profilowane i wiele innych, które spełniają najwyższe standardy jakości i zapewniają trwałość konstrukcji. Oprócz samego dostarczania komponentów budowlanych, oferujemy również szeroki wybór akcesoriów, takich jak wkręty, folie budowlane, naświetla, orynnowanie i inne, które są niezbędne do kompletnego montażu i wykończenia budowli. Nasze komponenty budowlane i akcesoria są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i konfiguracjach, aby sprostać różnym potrzebom i wymaganiom projektów budowlanych. Zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie doboru odpowiednich komponentów budowlanych i akcesoriów, aby zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązania i osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

Prześlij zapytanie

Zetowniki, ceowniki i inne profile galwanizowane o dowolnym kształcie.

POCZYTAJ NA BLOGU

Blachodachówka i wiele kształtów blach trapezowych w kilkunastu standardowych kolorach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wkręty farmerskie i łącznikowe, dobrane kolorystycznie do naszych blach, wkręty galwanizowane, zestawy śrubowe.

Orynnowanie stalowe – trwałe wytrzymałe, w róznych rozmiarach (125 – 150).

Elementy bezpieczeństwa dachowego – płotki przeciwśnieżne, drabiny, poręcze, elementy instalacji odgromowej.

Profile zimnogięte C, Z i inne

Profil Z może służyć zarówno jako rygiel ścienny, jak i jako płatew dachowa. Profil opracowano specjalnie z myślą o montażu na zakładkę, w sekcjach podwójnych.

Ceowniki stosuje się zwykle jako rygle lub w sytuacjach, w których nie jest wymagany montaż na zakładkę. Kształtownik ten sprawdza się również jako zakończenie elementów przy otworach okiennych, drzwiowych itp.

 • Stal walcowana na zimno: SUB 350 ASTM A 446 (klasa D) SS142122-10
 • Granica plastyczności: 350 MPa
 • Granica wytrzymałości: 420 MPa
 • Klasa cynkowania: 275 g/m2, odpowiednik warstwy o grubości 25 μm
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Blachy profilowane

Borga posiada w swej ofercie szereg blach trapezowych o przetłoczeniach od 2 do 45 mm. Każdy z profili cechuje się inną nośnością – szczegóły dostępne przy opisie każdego profilu. Blachy Borga mogą być stosowane jako okładzina elewacji lub jako panele dachowe.

PARAMETRY TECHNICZNE BLACH

Poza blachami trapezowymi oferujemy bardzo estetyczną blachę elewacyjną o nazwie Sinus i wysokości przetłoczenia około 40 mm.

Ponadto w ciągłej sprzedaży jest cieszący się od lat niesłabnącą popularnością blachodachówkę Elegant. Cechuje ją wypracowany przed laty ponadczasowy kształt, doceniany przez kolejne grupy zadowolonych klientów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Płyta warstwowa

Płyty warstwowe są powszechnie stosowane jako okładziny ścian i dachów w hala stalowych wymagających izolacji termicznej. Chronią budynek zarówno przez wychłodzeniem się w okresie zimowym jak również przez zbytnim nagrzaniem w okresie letnim. Poza tym płyty warstwowe zapewniają izolację akustyczną budynków.

Płyty ścienne mocuje się pionowo (przy użyciu kształtowników zimnogiętych – konstrukcji drugorzędnej) lub poziomo. Możliwość wyboru konkretnego rozwiązania jest uzależniona od nośności płyty. Na nośność mają wpływ takie parametry jak:

 • grubość blach zewnętrznych,
 • wysokość przetłoczenia blach,
 • typ rdzenia,
 • grubość rdzenia,
 • indywidualne parametry podane przez producenta.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Opierzenia

Dobrze wykonane i zamontowane opierzenie ma wpływ na ostateczny wygląd budynku, przede wszystkim jego estetykę. Drugim ważnym elementem jest wpływ właściwie zaprojektowanych opierzeń na szczelność i trwałość pokrycia.

Obróbki blacharskie Borga produkowane są z tych samych kręgów blach, z których produkujemy nasze blachy profilowane, dzięki czemu jesteśmy pewni, ze jakość materiału jest na najwyższym poziomie, a odcienie kolorystyczne są dokładnie takie same jak w pokryciach dachowych i okładzinach ścian.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Elementy złączne

Właściwie dobrane elementy złączne decydują o bezpieczeństwie użytkowania każdego obiektu, w którym zostały użyte. Niezbędne jest dobranie właściwej klasy i rodzaju materiału.

To samo dotyczy wkrętów, które powinny mieć właściwą ilość ocynku, właściwy materiał , z którego są wyprodukowane są zamogalwanizujące uszczelki, kolor o tym samym odcieniu co blachy profilowane, do których są stosowane.

Mamy w ofercie także wiele innych elementów złącznych – o szczegóły spytaj handlowca.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Naświetla dachowe i ścienne

Naświetla pozwalają wpadać do wnętrza pomieszczeń światłu. Najczęściej są one dostarczane w przetłoczeniu takim samym jak blachy profilowane – ścienne i dachowe.

Standardowo oferujemy naświetla ścienne w kształcie naszej blachy PBE-18. Naświetla mogą być przezroczyste lub mleczne.

Naświetla dachowe najczęściej sprzedawane są w kształcie blachy Super-40, ale możemy także je oferować w kształcie blachy trapezowej BPD-18.

Mamy także w ofercie naświetla kalenicowe – nieizolowane i izolowane.  Mogą one zostać systemowo wyposażone w klapy dymowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Orynnowanie stalowe i PVC

System rynnowy, dobrany właściwie do powierzchni dachy, gwarantuje bezpieczne odprowadzenie wody z dachu. Wraz z właściwie zaprojektowanymi obróbkami okapowymi zabezpiecza elewacje ścian przez zaciekami.

W naszej ofercie znajdują się dwa systemy rynnowe – stal i PVC. Różnią się one sposobem montażu, wagą i kolorystyką. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać system rynnowy do każdych indywidualnych potrzeb klienta.

Inne rodzaje systemów rynnowych oraz zbiorniki na deszczówkę dostępne są na indywidualne zamówienia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Folie i membrany

Folie budowlane mają kilka zastosowań. Przede wszystkim mają chronić przed przenikaniem wilgoci w postaci wody lub pary wodnej do wnętrza pomieszczeń lub do warstw izolacji z wełny mineralnej (zawilgocona wełna traci swe właściwości termoizolacyjne).

Membrany dachowe mają z kolei za zadanie przepuszczenie pary wodnej na zewnątrz i niedopuszczenie wody do wnętrza konstrukcji.

Powyższe materiały powinny być dobrane do potrzeb i zamontowane przy zastosowaniu właściwych taśm łącznikowych, zapewniających długofalową szczelność.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Bezpieczeństwo dachowe

Do akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo na dachu zaliczamy m.in.:

 • drabiny dachowe,
 • stopnie i ławy kominiarskie,
 • płotki śniegowe,
 • systemy odgromowe,
 • barierki i okucia do podczepienia elementów bezpieczeństwa osobistego.

Te i wiele innych wyspecjalizowanych rozwiązań jest dostępnych w ofercie naszego biura sprzedaży.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Inne akcesoria

Borga oferuje wiele innych akcesoriów niezbędnych do prawidłowego montażu dachu i ścian oraz wentylacji, np.:

 • kominki wentylacyjne i turbowenty,
 • taśmy łącznikowe,
 • uszczelki wyprofilowane pod nasze blachy i standardowe,
 • okna dachowe,
 • okna elewacyjne,
 • silikony,
 • taśmy kominowe i kalenicowe.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Magdalena Dąbrowska
Magdalena Dąbrowska

Koordynator ds. zamówień i logistyki [konstrukcje pod fotowoltaikę, blachy stalowe i profile Z/C]

+48 609 159 229 Zadzwoń
Chcesz wycenić komponenty budowalne albo potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się ze mną.

Borga to firma, która działa na polskim rynku od 1993 roku. Początkowo mieliśmy swoją siedzibę i fabrykę w Gdyni, obecnie nasza siedziba znajduje się w Gdańsku, a fabryka od roku 1998 jest w Górze Św. Małgorzaty, niedaleko Łęczycy.

Od samego początku zajmowaliśmy się produkcją profilowanych blach stalowych przeznaczonych na pokrycia dachowe i okładziny ścienne. Później dodawaliśmy kolejne komponenty budowlane, takie jak profile zimnogięte i ramy stalowe. Nasza firma rozwijała się, mając długoterminową strategię, która doprowadziła nas do punktu, w którym jesteśmy w stanie produkować wszystkie elementy konstrukcyjne hal stalowych  które oferuje Grupa Borga.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w produkcji hal stalowych i naszej grupie doświadczonych inżynierów, możemy zaproponować nowoczesne i zoptymalizowane rozwiązania dla klientów indywidualnych i firm budowlanych. Nasza oferta obejmuje profilowane blachy stalowe, galwanizowaną konstrukcję drugorzędna wraz z akcesoriami.

Borga ma wieloletnie doświadczenie w produkcji blachodachówki na domy mieszkalne oraz w produkcji blach trapezowych na obiekty przemysłowe i magazynowe. Do wyboru jest kilkanaście kolorów w powłokach P30 i MAT, grubości 0,5 i 0,6 mm oraz wiele przekrojów blach profilowanych. Ofertowane ilości materiałów są optymalizowane w specjalistycznym oprogramowaniu, aby, poza wysoką jakością produktu, zapewnić minimalizację ilości odpadów na placu budowy. W ofercie dostępne są również blachy perforowane oraz płaskie. Całości dopełnia szybkość realizacji – mając własny zakład produkcyjny jesteśmy w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne terminy dostawy materiałów.

Ocynkowane kształtowniki zimnogięte wykorzystywane są najczęściej jako konstrukcja drugorzędna (jako płatwie i rygle) w budynkach przemysłowych. Z powodzeniem mogą zastąpić wykorzystywane w podobny sposób elementy drewniane. Posiadamy w swojej ofercie zarówno standardowe profile C, Z i omega, ale dzięki dużej elastyczności lini produkcyjnej możemy wyprodukować profile zwymiarowane dokładnie z indywidualnym zamówieniem. To samo tyczy się otworowania profili ocynkowanych – możemy wybijać otwory w standardowych miejscach ale możliwe jest także otworowanie zgodne z projektem inwestora. Ponadto dzięki własnemu biuru inżynieryjnemu jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie dla naszych klientów i dokonać niezbędnych kalkulacji dotyczących wymiarów i ilości kształtowników.

Borga znana jest na rynku z tego, że jest producentem hal stalowych. Dzięki odpowiedzialności za cały proces – od projektowania po montaż – jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość każdego ogniwa w całym łańcuchu powstawania hali stalowej. Sprzedażą hal pod projekt zajmuje się dział handlowy umiejscowiony w Gdańsku.

W ofercie mamy także szeroki wachlarz komponentów budowlanych, dostarczanych przez producentów cechujących się najwyższą jakością produktu, a co za tym idzie – wieloletnią trwałością.

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...