Search

Ściany ujeżdżalni kryte blachą perforowaną

Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy samym zadaszeniem padoku (wiatą) a hala nieizolowaną są hale kryte na ścianach blachami perforowanymi. Dają one poczucie otwartości zabezpieczając jednocześnie przed opadami czy chroniąc prze podmuchami wiatru.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!
Ujeżdżalnia z blachą perforowaną

Estetyczny wygląd

Hale z blachą perforowaną na ścianach prezentują się równie estetycznie jak hale ze ścianami pełnymi.

Ujeżdżalnia z blachą perforowaną

Pozorny brak ścian

W trakcie treningu można poczuć się niemal jak na otwartej przestrzeni.

Ujeżdżalnia z blachą perforowaną

Na każdą porę dnia

Po zmroku można obserwować trening w oświetlonej hali z zewnątrz nie przeszkadzając przy tym trenującym.

Blacha perforowana

Doświetlenie

Blachy perforowane pozwalają na bardzo dobre doświetlenie wnętrza światłem naturalnym chroniąc jednocześnie przed podmuchami wiatru.

Ujeżdżalnia konna

Estetyka

Blacha perforowana może zostać wykonana w jednym z kilkunastu dostępnych standardowych kolorów Borga.

Blacha perforowana

Bez wiatru

Mimo wrażenia 'otwartości’ blacha perforowana na ścianach bardzo dobrze chroni przed podmuchami wiatru czy opadami atmosferycznymi.

Ujeżdżalnia konna

Spójny wygląd

Mając inne budynki ze ścianami zamkniętymi można do ujeżdżalni dobrać blachę perforowaną w tym samym kolorze.

Magdalena Zimnoch
Magdalena Zimnoch

Doradca Techniczno-Handlowy [hale stalowe] - woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie (północny wschód)

+48 609 137 793 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Zalety blachy perforowanej na ścianach

Blacha perforowana jest mniej znanym materiałem na pokrycie ścian ujeżdżalni konnych. Do jej zalet należą między innymi:

  • zapewnienie dobrej widoczności – wrażenie 'braku ścian’,
  • ochrona przed wiatrem,
  • ochrona przez opadami atmosferycznymi,
  • dobre właściwości rozpraszające dźwięk, co jest szczególnie istotne w treningu osób mniej mniej doświadczonych – niespodziewane hałasy nie spłoszą konia,
  • możliwość użycia jej tylko na części hali przy zachowaniu spójności przetłoczenia z pozostałą częścią budynku, dzięki wykorzystaniu tego samego rodzaju blachy i tłoczenia.

Proces wytwarzania blachy perforowanej

Blacha perforowana wytwarzana jest z tego samego materiału co blachy ścienne. Rolka materiału dostarczona na magazyny Borga z huty w folii ochronnej jest wysyłana do firmy specjalizującej się w perforowaniu blach.

Wymagany do produkcji odcinek blachy jest otworowany zgodnie z założonymi wymaganiami (procent przezierności). Następnie blacha po perforacji jest na powrót nawijana na rolkę i transportowana do magazynu produkcyjnego Borga.

Z dostarczanej tak blachy perforowanej wytłacza się kształt trapezu na tych samych maszynach, na których wytwarza się zwykłe blachy trapezowe. dzięki użyciu tych samych maszyn i tego samego materiału uzyskujemy pełną spójność wizualną. Czyli przetłoczenie i kolor są dokładnie takie same jak w blachach bez perforacji.

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją ujeżdżalnię!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...