Search

Ujeżdżalnie dla profesjonalistów

Borga projektuje i buduje ujeżdżalnie konne z wysokiej jakości komponentów zachowując przy tym umiarkowany poziom cen. Stawiamy przede wszystkim na wysoki poziom wykonawczy, dotrzymywanie terminów i dobrą komunikację z inwestorem. Obiektami najczęściej ofertowanymi są hale o powierzchni szerokości 22 m, długości 42 lub 62 m i wysokości w okapie 5 m. Gabaryty te umożliwiają trening na typowych czworobokach 20x40 lub 20x60 m. Wśród naszych realizacji są halę ze stajniami angielskimi oraz z zapleczem socjalnym. Budujemy także większe obiekty ujeżdżeniowe. Nasze hale, wznoszone w konstrukcji stalowej, pokrywamy blachami stalowymi pełnymi lub perforowanymi lub drewnem.

Zadzwoń do nas!

Przemyślane rozwiązania

Tysiące realizacji pozwoliło zoptymalizować nasz system budowlany.

Wieloletnie doświadczenie

Borga istnieje od 1973 roku. I cały czas się rozwija.

Dopasowanie do potrzeb

Analizujemy potrzeby inwestora, aby móc dobrać najlepsze rozwiązania.

Profesjonalne doradztwo

Na przestrzeni dziesiątek lat nauczyliśmy się, co jest kluczem do sukcesu inwestycji.

Zorientowanie na inwestora

Koncentrujemy się na rzeczywistych potrzebach inwestora. Naszym celem jest takie ukończenie inwestycji, by inwestor chciał nas polecać.

Przyjazne budowanie

Motto, które nam przyświeca, pozwala na bycie profesjonalnym i zadowolonym z wykonanej pracy i jej rezultatów.

Ujeżdżalnie nieizolowane

Najczęściej budowanymi ujeżdżalniami są hale nieizolowane. Opierają się one na stalowej konstrukcji głównej oraz galwanizowanych zetownikach zimnogiętych jako konstrukcji drugorzędnej. Ściany i dach pokrywane są stalowymi blachami profilowanymi. Blachy dachowe są dodatkowo wyposażone we włókninę zapobiegającą skraplaniu się pary wodnej osadzającej się od spodu pokryć nieizolowanych. W warunkach zimowych temperatura będzie zbliżona do zewnętrznej, sam budynek zaś doskonale chroni przed opadami i wiatrem.

Dowiedz się więcej

Ujeżdżalnie izolowane

Hale izolowane oparte są na stalowej konstrukcji głównej oraz galwanizowanych zetownikach zimnogiętych jako konstrukcji drugorzędnej. Ściany i dach mogą zostać ocieplone na dwa sposoby – płytą warstwową lub w systemie blacha-wełna-blacha. Pierwszy z systemów ociepleń jest bardziej znany i jest szybszy w montażu, drugi natomiast pozwala na niewspółmiernie większe zachowanie estetyki wewnątrz budynku – cała konstrukcja drugorzędna jest ukryta pomiędzy okładzinami ścian. Budynki izolowane mogą być ogrzewane.

Dowiedz się więcej

Ujeżdżanie z blachą perforowaną

Inną odmianą budynków nieizolowanych są ujeżdżalnie kryte na ścianach blachą perforowaną. Jest to blacha stalowa z wybitymi jeszcze przed tłoczeniem kształtu otworami. Perforacja zapewnia dobrą izolację akustyczną a w ciągu dnia sprawia wrażenie 'braku ścian’. Jednocześnie bardzo dobrze chroni przed opadami czy podmuchami wiatru, mając działanie podobne do siatek przeciwwietrznych stosowanych w rolnictwie. Gdy hala jest oświetlona w godzinach nocnych można z zewnątrz obserwować trenujących.

Dowiedz się więcej

Ujeżdżalnie kryte drewnem

Wśród wielu alternatywnych rozwiązań stosowanych jako pokrycia ścian ujeżdżalni konnych jest powłoka z drewna. Warstwy ściany są w pewnej mierze takie same jak w hali izolowanej systemem blacha-wełna-blacha, jedynie jako pokrycie zewnętrzne ścian stosuje się deskowanie o kolorze, fakturze i rodzaju drewna dobranym przez inwestora. Jest to rozwiązanie wybierane przez inwestorów chcących ujednolicić wygląd swych ośrodków nie rezygnując jednak z wszystkich zalet jakie niesie konstrukcja za sobą stalowa hali ujeżdżeniowej. Dach pozostaje w takim wypadku stalowy.

Dowiedz się więcej

Borga

1. Elastyczne planowanie

Kiedy już wiemy, jakie potrzeby ma spełniać hala, nasz doświadczony sztab inżynierów oraz kierowników projektów może przystąpić do planowania. Projekt hali produkcyjnej czy przemysłowej wygląda podobnie. Na tym etapie zostaną opracowane wszystkie niezbędne rysunki.

Borga

2. Prawidłowa specyfikacja

To Ty, Twoja firma i Wasze potrzeby jesteście najważniejsi. Hala przemysłowa ma spełniać wszystkie Twoje wymagania. Zadaniem naszych doradców jest odpowiednie przygotowanie i zdefiniowanie potrzeb, aby płynnie przejść do etapu stworzenia odpowiedniego projektu budowlanego. Na tym etapie dokładnie ustalamy i dyskutujemy na temat wyglądu i funkcji spełnianych przez przyszłą halę przemysłową.

Produkcja Borga

3. Nowoczesna produkcja

W naszych nowoczesnych fabrykach Borga wyprodukujemy dla Ciebie wszystkie komponenty nośne, okładziny ścienne oraz pokrycia dachowe. W naszej zautomatyzowanej fabryce w Polsce produkujemy ramy stalowe konstrukcji głównej. Robotyzacja stanowisk spawalniczych pozwala na powtarzalność i najwyższą jakość połączeń spawanych. Umiejscowienie fabryki na terenie naszego kraju (w pobliżu Łodzi) pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy ale również środowiska przy transporcie elementów hali stalowej.

Budowa Borga

4. Własne ekipy montażowe

Członkowie naszych ekip montażowych są wyspecjalizowani w montażu naszych produktów oraz systemów budowlanych. Dzięki temu masz 100% pewności, że wszystkie prace zostaną zrealizowane dokładnie, prawidłowo, szybko oraz sprawnie. Wykwalifikowani pracownicy są gwarantem wysokiej jakości wykonania Twojej hali stalowej. Ponieważ budowa hali stalowej dla doświadczonej ekipy nie stanowi problemu składają się one zazwyczaj z zaledwie czterech osób, co również ma wpływ na koszty budowy.

5. Gotowa hala

Twoja idealna hala jest gotowa. Otrzymujesz do swojej dyspozycji przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego biznesu. Kierownik projektu przeprowadza szczegółową inspekcję oddawanej do użytku hali. Jednocześnie Ty otrzymujesz elektroniczną dokumentację końcową projektu: rysunki, specyfikacje materiałowe oraz inne uzgodnione wcześniej dokumenty.

Nieodpłatna wycena
Aneta Stanicka
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...