Search

Kratownica - jedno z najpopularniejszych rozwiązań konstrukcyjnych

Borga produkuje we własnych zakładach produkcyjnych oba najczęściej spotykane rozwiązania techniczne ram konstrukcji głównej - portalowe ramy spawane oraz kratownicę. Dla kratownicy opracowaliśmy własny, innowacyjny system, który powala na szybki i dokładny montaż przy pełnej prefabrykacji. Kratownica jest rozwiązaniem technicznym przeznaczonym przede wszystkim do budynków o dużych rozpiętościach. Podczas gdy ramy portalowe mają najlepszy stosunek szerokości do ceny za m2 przy szerokości budynku pomiędzy 20 a 30 m, kratownica dobrze sprawdza się przy budynkach o rozpiętości 50 m lub szerszych. Rozwiązanie to jest także korzystne cenowo w halach o wysokości powyżej 8 m w okapie. Zależenie do szerokości budynku najbardziej opłacalnym cenowo nachyleniem dachu jest spadek od 3 do 7 st.

Zadzwoń do nas!

Duże rozpiętości

Kratownica Borga sprawdzi się tam, gdzie technologia budowy wymaga dużych rozpiętości – 40 m i więcej.

Przepisy przeciwpożarowe

W obiektach z dużym obciążeniem ogniowym opłacalnym rozwiązaniem technicznym jest oparcie kratownicy na słupach żelbetowych.

TYPOWE PRZEZNACZENIE HALI

Kratownica sprawdza się nie tylko w budynkach o dużej szerokości bez podpór. Jest także bardzo dobrym rozwiązaniem przy projektowaniu budynków wielonawowych. Za typowe przeznaczenie tego typu konstrukcji można przyjąć:

  • hale magazynowe,
  • hale produkcyjne,
  • hale komercyjne,
  • chłodnie i mroźnie,
  • inne typy budynków.

TRANSPORT I MONTAŻ

Montaż hali opartej na kratownicy przeprowadzany jest na miejscu budowy. Dzięki temu, że prefabrykowane komponenty kratownicy są łatwe w transporcie, wpływa to na ilość potrzebnych samochodów do tranportu i całkowity koszt dostawy. Dzięki precyzyjnemu przygotowaniu komponentów w zakładzie produkcyjnym – m.in. długości, otworowanie – sam montaż na placu budowy jest bardzo szybki i niezwykle intuicyjny. To, w połączeniu z doświadczeniem naszych ekip budowlanych, daje pewność dostarczenia hali w określonym w umowie terminie oraz w najwyższej dostępnej na rynku jakości.

Borga

1. Elastyczne planowanie

Kiedy już wiemy, jakie potrzeby ma spełniać hala, nasz doświadczony sztab inżynierów oraz kierowników projektów może przystąpić do planowania. Projekt hali produkcyjnej czy przemysłowej wygląda podobnie. Na tym etapie zostaną opracowane wszystkie niezbędne rysunki. Przygotowujemy projekt budowlany będący jednym z dokumentów niezbędnych do otrzymania pozwolenia na budowę. Pomagamy również załatwić wszystkie niezbędne formalności potrzebne do rozpoczęcia budowy.

Borga

2. Prawidłowa specyfikacja

To Ty, Twoja firma i Wasze potrzeby jesteście najważniejsi. Hala przemysłowa ma spełniać wszystkie Twoje wymagania. Zadaniem naszych doradców jest odpowiednie przygotowanie i zdefiniowanie potrzeb, aby płynnie przejść do etapu stworzenia odpowiedniego projektu budowlanego. Na tym etapie dokładnie ustalamy i dyskutujemy na temat wyglądu i funkcji spełnianych przez przyszłą halę przemysłową.

Produkcja Borga

3. Nowoczesna produkcja

W naszych nowoczesnych fabrykach Borga wyprodukujemy dla Ciebie wszystkie komponenty nośne, okładziny ścienne oraz pokrycia dachowe. W naszej zautomatyzowanej fabryce w Polsce produkujemy ramy stalowe konstrukcji głównej. Robotyzacja stanowisk spawalniczych pozwala na powtarzalność i najwyższą jakość połączeń spawanych. Umiejscowienie fabryki na terenie naszego kraju (w pobliżu Łodzi) pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy ale również środowiska przy transporcie elementów hali stalowej.

Budowa Borga

4. Własne ekipy montażowe

Członkowie naszych ekip montażowych są wyspecjalizowani w montażu naszych produktów oraz systemów budowlanych. Dzięki temu masz 100% pewności, że wszystkie prace zostaną zrealizowane dokładnie, prawidłowo, szybko oraz sprawnie. Wykwalifikowani pracownicy są gwarantem wysokiej jakości wykonania Twojej hali stalowej. Ponieważ budowa hali stalowej dla doświadczonej ekipy nie stanowi problemu składają się one zazwyczaj z zaledwie czterech osób, co również ma wpływ na koszty budowy.

5. Gotowa hala

Twoja idealna hala jest gotowa. Otrzymujesz do swojej dyspozycji przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego biznesu. Kierownik projektu przeprowadza szczegółową inspekcję oddawanej do użytku hali. Jednocześnie Ty otrzymujesz elektroniczną dokumentację końcową projektu: rysunki, specyfikacje materiałowe oraz inne uzgodnione wcześniej dokumenty.

Arkadiusz Szeweła
Arkadiusz Szeweła

Doradca techniczno-handlowy [hale stalowe] - woj. lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie (północny zachód)

+48 607 335 110 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...