Search

Budujemy zimą!

Ocieplenie klimatu wprowadziło w przeciągu ostatnich dwudziestu lat olbrzymie zmiany w rytmie życia firm budowlanych. Dawniej budowlanka zatrzymywała się na zimę. Można było ewentualnie wykonywać prace wykończeniowe. Obecnie grunt nie przemarza już tak głęboko jak jeszcze kilkanaście lat temu, zaś technologia rozwinęła się na tyle, że wiele prac można wykonywać przy ujemnych temperaturach.  Ponadto na przeważającej części obszaru Polski opady śniegu zaczynają należeć do zjawisk występujących krótkookresowo.

Korzyści z budowy zimą

Zależy nam aby przekonać jak największą grupę inwestorów do zmiany poglądów dotyczących budowy hal stalowych zimą. Dlatego zaplanowaliśmy listę benefitów, którą każdy inwestor budujący halę Borga z okresie zimowym od nas otrzyma, przy założeniu dotrzymania terminów wynikających z umowy.

Co zyskuje inwestor?

  1. Gwarancja na halę przedłożona o rok
  2. Darmowy przegląd techniczny po zakończeniu gwarancji
  3. 10% rabatu na naprawy pogwarancyjne do 2 lat od zakończenia gwarancji

Nie można zapomnieć także o tym, że im szybciej inwestor odbierze zbudowaną halę, tym szybciej inwestycja zacznie się  zwracać w formie zysków z prowadzonej działalności.

Statystyki

Na poniższych wykresach można zobaczyć jak zmieniały się temperatury na przestrzeni ostatniego półwiecza:

11-letnie średnie ruchome pokrywy śnieżnej (linia niebieska, oś po lewej, suma wielkości dobowych w sezonie) i średniej anomalii temperatury zimą względem lat 1981-2010 (linia pomarańczowa, oś po prawej) w Polsce. Żródło: https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/polskie-zimy-w-xx-i-xxi-wieku-cz-2-273

 

Średnia anomalia temperatury powietrza w Polsce (11-letnia średnia ruchoma). Żródło: https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/polskie-zimy-w-xx-i-xxi-wieku-cz-2-273

Czy budowa zimą trwa dłużej?

Niespodziewane załamanie pogody może mieć krótkotrwały wpływ na tempo prac budowlanych. Nie ma tego wpływu już pora dnia. Właściwa prefabrykacja i dopasowanie komponentów umożliwia szybki i bezpieczny montaż także przy sztucznym oświetleniu. Dodatkowo niejednokrotnie zwiększa się liczbę osób pracujących na budowie, aby jak najlepiej wykorzystać sprzyjające budowie dni. budowa w okresie zimowy z zasady nie trwa dłużej niźli budowa latem.

Równie istotne jest tu doświadczenie wyciągnięte ze Skandynawii. To tam zdobywaliśmy wiele lat temu pierwsze doświadczenia w budowaniu zimą i po dopracowaniu dobrych praktyk montażowych przenieśliśmy je na nasz grunt, gdzie klimat jest nieco łaskawszy.

WYCEŃ ZA DARMO HALĘ I ZBUDUJ JĄ ZIMĄ!

 

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...