Search

Ochrona blach dachowych przed skraplaniem — Borga DropStop™

DropStop™ to nasze nowoczesne rozwiązanie chroniące przed skroplinami. Kondensacja pary wodnej i skraplanie może prowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu i materiałów znajdujących się w budynkach — dlatego opracowaliśmy powłokę Borga DropStop™.

Kiedy ciepłe powietrze z wnętrza budynku dociera do zimnych blach stalowych, powłoka antykondensacyjna pochłania parę wodną i wiąże ze sobą wilgoć. Dzięki połączeniu wentylacji i wzrastających w ciągu dnia temperatur wilgoć odparowuje, a włóknina wysycha.

Innowacyjna ochrona dla twojego dachu

Powłokę DropStop™ wykorzystuje się na dachach bez izolacji i w przypadkach, gdy izolacja jest montowana poniżej kształtownika. To idealne rozwiązanie do budynków ze stabilnym, nieagresywnym środowiskiem i średnią wilgotnością.

Włóknina ma kolor jasnoszary i odbija dużą ilość światła, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom oświetlenia wewnątrz budynku. Powłoki DropStop™ można stosować w większości dobrze wentylowanych budynków, obiektach produkcyjnych pracujących w ciągu dnia, a także w budynkach z minimalnym poziomem ogrzewania.

DropStop™ to włóknina kompozytowa naklejana na stronę wewnętrzną blach lakierowanych. Składa się z mieszanki włókien naturalnych i syntetycznych, połączonych spoiwem na bazie żywicy.

  • Kolor, włóknina/powłoka: jasnoszary.
  • Grubość, włóknina/powłoka: 0,8–1,1 mm.
  • Masa, włóknina/powłoka: 95 g/m2.
  • Masa, klej: 19 g/m2.
  • Zdolność pochłaniania: > 900 g/m2 przy kącie nachylenia 0°, > 700 g/m2 przy kącie nachylenia 45°, > 500 g/m2 przy kącie nachylenia 90°.
  • Czas schnięcia: 3 godziny (przy 21°C i wilgotności 50%).
  • Palność: A2-s1, d0 zgodnie z normą EN 13501-1.
  • Specjalne zabezpieczenie: włóknina DropStop™ jest pokryta środkiem antygrzybicznym (zgodnie z normami EN1104 i NFX41517), aby zapobiec powstawaniu grzybów, które mogą zanieczyścić włókninę.

Przykłady miejsc powstawania skroplin: nieizolowane magazyny, zimne dachy budynków mieszkalnych (nad strychem), zewnętrzne nadbudówki itp.

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...