Search

Biura z magazynem dla firmy Skara Tält & Montage AB

“W latach ’90 kupiłem namiot cyrkowy, który był używany przez szwedzką wspólnotę religijną o nazwie „Filadelfia Church” jako przenośne miejsce do odprawiania nabożeństw” mówi Joachim Wahlström, główny właściciel Skara Tält & Montage AB.

 

Joachim Wahlström stwierdził, że wynajem namiotu może to być dobrym pomysłem na biznes. Zaczynając od obsługi imprez masowych w rodzaju Oktoberfest w niektórych szwedzkich miastach, przedsiębiorstwo urosło do takiej wielkości, że w chwili obecnej działa na terenie całej Szwecji oraz w wielu krajach Europy.
Obecnie w magazynie firmy składowane są nie tylko namioty o rozmaitych kształtach i w wielu rozmiarach ale także sceny, podesty, meble, ogrodzenia oraz wszystkie inne elementy związane z organizacją imprez masowych.
“Koncerty, festiwale, wesela, imprezy firmowe, targi – jasne, wszystko jest możliwe” mówi Joahim, który prowadzi firmę już ponad 15 lat i zatrudnia siedmiu pracowników.

 

“Wypożyczamy także dużą ilość systemów zabezpieczenia budowy przed warunkami pogodowymi, dzięki czemu mamy ogrom pracy przez cały rok.”
Kiedy biznes zaczął rosnąć ponad możliwości dotychczasowej lokalizacji, Joachim zadecydował o budowie nowej siedziby, ale zajęło mu chwilę zanim ostatecznie podjął decyzję.

 

“Tak, spędziliśmy kilka lat rozważając różne możliwości zanim podjęliśmy decyzję.”
W tym czasie Joachim dowiedział się o systemie hal stalowych Borga i zaczął zastanawiać się nad wyborem najlepszego rozwiązania dotyczącego budowy przyszłej siedziby. W chwili gdy już podjął decyzję o budowie doświadczeni inżynierowie Borga pomogli mu w przekształcić jego idee w praktyczne rozwiązania.
Jako że projekt był realizowany w porze zimowej, wcześniejsze niż zwykle załamanie pogody i surowa zima przedłużyły nieznacznie termin realizacji.

 

“Oczywiście to nie był problem po stronie Borga” mówi Joachim.

 

“Według pierwotnego planu nowa siedziba miała być ukończona przed rozpoczęciem zimy, i tak zapewne by  było gdyby zima nie rozpoczęła się szybciej niż zwykle” – wyjaśnia.

 

“Lecz ekstremalnie niskie temperatury i śnieg przyszły wyjątkowo wcześnie jak na lokalne warunki w Skarze, co opóźniło projekt.”
Niemniej jednak kiedy budynek został ukończony był dokładnie taki, jak Joachim sobie zaplanował.

 

“Oczywiście po ukończeniu budynku zawsze dostrzegamy rozwiązania, które prawdopodobnie zaplanowalibyśmy inaczej gdybyśmy mieli wykonać ten projekt jeszcze raz. Jestem jednak pewny, że jako całość hala jest dokładnie tym, czego potrzebowałem i jestem naprawdę zadowolony z kontaktu i współpracy z Borga zarówno na etapie projektowania jak i samej realizacji projektu” – mówi uśmiechnięty Joachim.
Facts about Skara Tält & Montage AB
Skara Tält & Montage AB hires out tents and other event equipment for concerts, festivals, trade fairs, corporate events and private functions. It also supplies fencing and weather protection systems for the construction industry. Principal owner Joachim Wahlström has been running the company full-time for 15 years.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...