Search

„FIRMA BORGA ZAPROPONOWAŁA NAM ROZWIĄZANIE, KTÓRE ODPOWIADAŁO NASZYM WYMAGANIOM”

Firma MK bussresor, z siedzibą w miejscowości Skara w Szwecji, organizuje wycieczki autokarowe po całej Europie i przewozi co roku 20 tys. pasażerów. Została założona trzydzieści lat temu przez obecnego właściciela, Mikaela Bergha, i jego ojca, Karla-Erika. Od tego czasu przedsiębiorstwo stabilnie się rozwija — Mikael i jego żona Helen oferują obecnie wycieczki do 75 lokalizacji. Oprócz wycieczek autobusowych udostępniają też pakiety łączone: loty do bardziej oddalonych regionów połączone z autokarowymi wycieczkami objazdowymi. Dzięki połączeniu kilku usług firma kontynuuje rozwój na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wycieczkowym w Szwecji.

TEKST: EVERT BLOMKVIST | ZDJĘCIA: THOMAS HARRYSSON

„Konkurencja w tej branży jest silna. Z przewoźnikami autokarowymi, którzy zawsze reklamowali swoje produkty jako tańszy wariant wycieczek pakietowych, rywalizują teraz przede wszystkim tanie linie lotnicze”.

Dwadzieścia lat temu nowoczesne autokary wycieczkowe wykorzystywane przez firmę MK bussresor niewątpliwie uznano by za luksus, co świadczy o tym, jak bardzo podniosły się standardy. Jak mówi Mikael Bergh, uzupełnienie firmowej floty o jeden z takich autokarów kosztuje obecnie około 4 mln SEK.

borga_steel_buildings_commercial_caseMK_1

Mikael skontaktował się z firmą Borga kilka lat temu, kiedy chciał zainwestować w nowy budynek, gdyż hangar w jego bazie autokarowej przestał spełniać wymagania coraz szybciej rozwijającej się firmy przewozowej.

Firmę Borga wybrał między innymi ze względu na bliską lokalizację siedzib, stąd hale i profesjonalizm Borgi nie były mu obce.

„Biorąc pod uwagę fakt, że niemal każdego ranka mówimy sobie »dzień dobry«, nie mogłem pójść nigdzie indziej” — żartuje Mikael.

Przyznaje jednak, że dobrze przeanalizował ceny i jakość proponowaną przez innych producentów hal obecnych na szwedzkim rynku.

 

„Chcieliśmy skonstruować zupełnie nowy budynek mieszczący jednocześnie hangar oraz nowe biuro do tej pory mieszczące się w centrum miejscowości, co nie zawsze sprawdzało się w praktyce. Sam miałem pewne pomysły na temat tego budynku, natomiast wspólnie z doradcami i inżynierami Borga znaleźliśmy model i rozwiązanie, które odpowiadały naszym wymaganiom”.

Rezultatem współpracy jest hala o powierzchni 850 metrów kwadratowych, z dobrze doświetlonymi biurami na dwóch piętrach oraz imponującym przeszklonym wejściem. Większość budynku zajmuje duża, mieszcząca pięć autokarów hala postojowo-remontowa z osobną bramą dla każdego pojazdu, wyposażona w myjnię, która służy też za stanowisko garażowe dla jednego z autobusów.

„Borga odpowiadała za całość inwestycji budowlanej, jedynie zagospodarowanie terenu na zewnątrz budynku zlecono innej spółce. Wszystko przebiegło niezwykle sprawnie, a efekty są naprawdę satysfakcjonujące. Jesteśmy zadowoleni ze wszystkiego” — opowiada Mikael, wspominając też, że kontakty między obiema firmami były znakomite, a na wszystkie pytania otrzymywał odpowiedź bez żadnych problemów.

Sam właśnie wrócił z wycieczki do Nowego Jorku.  „Jednak tym razem podróżowałem busem – Airbusem” — opowiada ze śmiechem.

 

 

 

Informacje o firmie MK bussresor:
MK bussresor to przewoźnik organizujący wycieczki autokarowe po całej Europie i wyjazdy pakietowe: loty do krajów pozaeuropejskich połączone z wycieczkami autokarowymi. Podstawowa oferta firmy obejmuje wyjazdy do 75 lokalizacji, ale na zamówienie można też zorganizować wycieczki specjalne. Firma oferuje także wynajem autokarów i przewozi co roku ok. 20 tys. pasażerów. Przedsiębiorstwem zarządza Mikael Bergh z żoną Helen.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...