Search
 • rekonstrukcja hali betonowej
 • Montaż obudowy na istniejącej ścianie
 • Rekonstrukcja hali
 • Hala stalowa - rekonstrukcja

Rekonstrukcje hal stalowych

Firma Borga już od wielu lat wykonuje prace remontowe i rekonstrukcje. Wynika to z faktu, że jesteśmy producentem, posiadamy własny system budowlany opracowany i nadzorowany przez naszych statyków i projektantów, sami także realizujemy budowę hal.

 

Zrealizowaliśmy już szereg inwestycji począwszy od prostej wymiany pokryć i okładzin dachowych aż po skomplikowane projekty obejmujące np. posadowienie konstrukcji nośnej na istniejących fundamentach z montażem płyt warstwowych lub kompletną wymianę nośnej konstrukcji dachowej, a następnie montaż dachu izolowanego na hali o powierzchni 1000 m2. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu oryginalnych fundamentów.Staramy się zawsze zaproponować inwestorowi odpowiednie rozwiązania. Wspólnie z nim szukamy tego najkorzystniejszego – nie tylko pod względem cenowym wykorzystując np. wcześniejsze konstrukcje nośne, ściany oporowe i elementy budowlane wcześniejszego budynku, ale także pod względem funkcjonalności. Zależenie od konkretnego przypadku rekonstrukcja może być traktowana jako remont z punktu widzenia przepisów podatkowych.

Rekonstrukcje hal stalowych z użyciem ekonomicznych, efektywnych i długotrwałych rozwiązań.

Wszystko to firma Borga jest w stanie zaoferować dzięki temu, że kontrolujemy cały łańcuch realizacji projektu.

 • Produkujemy i sprzedajemy lekkie okładziny dachowe i ścienne, jak np. blachy trapezowe i blachodachówkę.
 • Produkujemy różne typy ram głównych, które pozwalają na rozwiązania różnych stanów obciążenia, przy czym nie blokują nas zdefiniowane moduły rozstawu kratownic. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać różne wysokości słupów, czy też asymetryczny rozkład mocowań, które dostosowujemy do konkretnych wymogów i potrzeb i które jednocześnie optymalizujemy w zależności od obciążenia i warunków lokalnych.
 • Produkujemy szereg elementów konstrukcyjnych wyposażenia i specjalnych profili umożliwiających zastosowanie różnych rozwiązań i zamknięcia otworów budowlanych, jak np.: okna, drzwi, bramy, elementy wentylacji i elementy systemu bezpieczeństwa i inne.
 • Dysponujemy własnymi sprawdzonymi rozwiązaniami systemowymi poszczególnych detali dzięki systemowi budowlanemu Borga, który został zoptymalizowany przez naszych statyków i projektantów oraz został sprawdzony w szeregu zrealizowanych inwestycji.
 • Dysponujemy doświadczonymi kierownikami projektów i zespołami montażowymi, którzy już od wielu lat pracują z naszym systemem.

Typy zrealizowanych rekonstrukcji

(z przykładowymi realizacjami można zapoznać się także na końcu strony w referencjach):

 1. Wymiana pokrycia dachowego i okładziny ściennej na nową lekką okładzinę dachową i ścienną Borga lub na izolowany system (system blacha-wełna-blacha, płyty warstwowe) bez naruszania konstrukcji nośnej dachu i ścian.
 2. Wymiana i wzmocnienie wtórnej konstrukcji nośnej dachu i ścian oraz wymiana istniejących okładzin na nową okładzinę nieizolowaną (pokrycia ścienne i dachowe Borga) lub izolowaną (płyta warstwowa Borga, panele warstwowe).
 3. Wymiana i wzmocnienie głównej konstrukcji nośnej dachu i ścian oraz wymiana istniejących okładzin na nową okładzinę nieizolowaną (pokrycia ścienne i dachowe Borga) lub izolowaną (system blacha-wełna-blacha, płyty warstwowe).
 4. Montaż nowej okładziny (profile dachowe i ścienne Borga) w istniejącym betonowym lub ceglanym budynku, mocowanie do istniejących ścian.
 5. Remont betonowych hal, podczas której wykonywana jest wymiana wtórnej konstrukcji nośnej i montaż nowej okładziny nieizolowanej (ścienne i dachowe konstrukcje Borga) lub izolowanej (system blacha-wełna-blacha, płyty warstwowe).
 6. Wymiana pokrycia dachowego z przygotowaniem pod panele fotowoltaiczne.

Szereg realizacji stanowi w rzeczywistości połączenie ww. wariantów. Z tego względu znaczenie zasadnicze mają oględziny obiektu przez naszego pracownika, ocena możliwości wykonania i wskazanie dalszych kroków umożliwiających podjęcie właściwej decyzji, której efektem jest bezpieczna realizacja.  Musimy bowiem podkreślić, że nie we wszystkich obiektach rekonstrukcja gwarantuje powodzenie zarówno ze względów technicznych, czy względów bezpieczeństwa, jak też finansowych: krótko mówiąc rekonstrukcja często kosztowałaby więcej niż wybudowanie nowej hali.

Na podstawie długotrwałych doświadczeń zalecamy skorzystać z przykładów sprawdzonych rozwiązań powszechnie wykorzystywanych przez klientów, które kilkukrotnie podnoszą wartość użytkową wykonanych realizacji:

 • Zwiększenie powierzchni pod zadaszeniem dzięki spadowi dachu, przy czym nasz system konstrukcyjny umożliwia wykonanie do 6 m spadu bez słupa podporowego (powierzchnię tę można wykorzystać, jako np.: parking lub magazyn).
 • Ograniczenie zjawiska kondensacji pary pochodzącej z wilgotnego powietrza na dolnej stronie blachy dachowej dzięki zastosowaniu włókniny antykondensacyjnej (system Drop–Stop) i wentylacji wymuszonej za pomocą turbin wentylacyjnych.
 • Zapewnienie dopływu światła dziennego za pomocą długich ściennych pasów doświetlających.
 • Historia klienta – obora w Szwecji:

 • Historia klienta – ujeżdżalnia w Szwecji:

  yt-movie-horses-pl

 • BEZPŁATNA WYCENA

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...