Search

Hale magazynowo-garażowe dla rolnictwa

W każdym gospodarstwie rolnym od zawsze istniały stodoły pełniące funkcje magazynów i garaży na sprzęt. Hale magazynowo garażowe Borga są nowoczesnym rozwiązaniem tej potrzeby. To co je odróżnia od typowych budynków o podobnej funkcji to wysoka estetyka, funkcjonalność i potwierdzenie statusu dobrego gospodarza.

Wyceń swoją halę!

Estetyka

Dzięki bardzo szerokiej gamie kolorów standardowych okładzin ściennych i dachowych wygląd hali można dopasować do otoczenia, aby gospodarstwo zachowało harmonijny wygląd i już z daleka wyglądało na nowoczesne, dobrze uporządkowane i mądrze zarządzane.

Dowolna ilość bram

W halach Borga bramy można montować w każdym polu pomiędzy ramami oraz na ścianach szczytowych. Gdy brama występuje w polach wymagających stężeń stosuje się tzw. stężania portalowe zamiast krzyżowych.

Bezpieczny sprzęt

Maszyny rolnicze przechowywane pod dachem są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Zamknięte pomieszczenia łatwiej także monitorować lub dodatkowo je zabezpieczyć przed wtargnięciem osób niepożądanych.

Funkcjonalność

Poza standardowym wyposażeniem hali w drzwi, wrota przesuwne i naświetla ścienne można dodatkowo doposażyć budynek w dowolne inne elementy zwiększające jego funkcjonalność – rampy załadunkowe, ściany działowe, antresole, izolację termiczną, itp. Budynek można także łatwo przystosować do dalszej rozbudowy.

Brak skroplin

Zastosowanie włókniny antykondensacyjnej na wewnętrznej powierzchni powłoki dachu zabezpiecza przed powstawaniem skroplin powstających przy różnicy temperatur. Dzięki takiemu rozwiązaniu można nawet przechowywać w hali zboże.

Szerokie wjazdy

Szerokość bram w polach pomiędzy ramami jest ograniczona ich rozstawem, na frontach nie ma takich ograniczeń.

Bramy i wrota

W halach nieizolowanych najczęściej stosuje się wrota przesuwne. Możliwy jest także montaż automatycznych bram otwieranych elektrycznie z pilota.

Bezpieczeństwo

Zamknięte hale chronią menie gospodarza przed zniszczeniem lub kradzieżą. Zamknięte przestrzenie są łatwe do monitorowania.

Izolacja

Jeżeli w hali przechowywany jest sprzęt wymagający lepszej izolacji termicznej budynku, warto rozważyć budowę hali izolowanej.

Arkadiusz Szeweła
Arkadiusz Szeweła

Doradca techniczno-handlowy [hale stalowe] - woj. lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie (północny zachód)

+48 607 335 110 Zadzwoń
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie hal stalowych jesteśmy w stanie doradzić zarówno w zakresie doboru rozwiązań technicznych projektowanego budynku jak też w zakresie samego procesu budowlanego. Jeśli masz pytania - po prostu zadzwoń lub napisz do nas!

Magazyny nieizolowane

W magazynach nieizolowanych można przechowywać płody rolne oraz maszyny i inny sprzęt, które nie są szczególnie podatne na zniszczenie w wyniku dynamicznych zmian temperatury.

Jako okładziny ścian i dachu stosuje się profilowane blachy stalowe mocowane do zetowników (konstrukcja drugorzędna). Powłoka dachu jest standardowo wyposażona we włókninę antykondensacyjną zapobiegającą skraplaniu się na wewnętrznej stronie dachu pary wodnej i kapaniu.

Magazyny izolowane - blacha wełna blacha

Jednym z popularnych rozwiązań izolacji hal magazynowych jest blacha-wełna-blacha. W tym wypadku blacha trapezowa montowana jest z obu stron zetowników, warstwą izolacji zaś jest wełna mineralna chroniona przed zawilgoceniem z obu stron przez folię paroizolacyjną.

Wynikiem zastosowania tego rozwiązania jest wysoka estetyka wnętrza hali – cła konstrukcja drugorzędna (ocynkowane profile zimnogięte Z) ukryta jest pomiędzy warstwami okładzin ściennych.

Magazyny izolowane - płyta warstwowa

Najszybszym w montażu ociepleniem hali jest płyta warstwowa. Cechuje się ona nieco wyższą ceną niż inne systemy izolacji. Same płyty warstwowe różnią się między sobą rdzeniem – historycznie były to styropian lub pianka PUR.

Obecnie w związku z wciąż rosnącymi wymaganiami p.poż. oraz warunkami stawianymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystuje się płyty wypełnione pianką PIR lub wełną mineralną.

Wycena hali stalowej

Rzetelna wycena hali stalowej zajmuje od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Wszystko zależy od skomplikowania i zastosowanych komponentów hali. Im więcej informacji otrzymamy na początku tym szybciej jesteśmy w stanie taką wycenę przedstawić. Jeżeli więc posiadasz jakieś wstępne koncepcje architektoniczne, gotowy projekt, zaplanowane linie technologiczne czy choćby zdjęcia hal, które Ci się podobają - prześlij je do nas wraz z zapytaniem. Będziemy mogli naszą ofertę dopasować jeszcze lepiej do Twoich preferencji.

Wyceń swoją halę!

Przykładowa informacja cenowa dla nieizolowanej hali magazynowej agro:

WYMIARY HALI:

SZEROKOŚĆ: 26 m
DŁUGOŚĆ: 50 m
WYSOKOŚCI: cokół 0.20 m + słup 5.50 m (obudowa ścian od poziomu 0.20 m)
ROZSTAWY RAM: 5.00 m + 6 x 6.60 m + 5.00 m
SPADEK DACHU: 15 °
POWIERZCHNIA: 1 300 m2

 

 

ZAKRES INFORMACJI CENOWEJ:

  • Wytyczne fundamentowe
  • Projekt konstrukcyjny hali
  • Konstrukcja stalowa (produkcja)
  • Dostawa konstrukcji i komponentów na budowę
  • Montaż konstrukcji stalowej, obudowy i wyposażenia
  • Obudowa ścian
  • Wyposażenie ścian / akcesoria (np. bramy, drzwi, okna, doki, naświetla)
  • Pokrycie dachu
  • Wyposażenie dachu / akcesoria (np. orynnowanie, pasma świetlne, wywietrzaki)
Wypełnij formularz poniżej. Oddzwonimy i przekażemy szczegóły oferty.

W powyższym formularzu nie zbieramy danych osobowych.

Telefon jest usuwany z naszej bazy po trzech nieudanych połączeniach lub dodzwonieniu się, chyba że zostanie przekazana zgoda na przetwarzanie numeru telefonu na potrzeby przygotowania oferty handlowej.

Powyższa informacja cenowa nie jest ofertą, 
ma jedynie charakter poglądowy. 
Każdą halę należy wycenić indywidualnie.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Pokaż więcej {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Poczekaj, szukamy frazy "{{query}}" ...